Zeytinyağlı İncir Nedir, Faydaları Nelerdir?

15 Aralık 2021
Zeytinyağlı İncir Nedir, Faydaları Nelerdir?

Bugünkü içeriğimizde, adını sık duymadığınız bir ürün ile karşınızdayız. Şifalı ürünler listemizde yer alan zeytinyağlı incir doğal dağ incirlerinin belli ölçüde küçültülerek doğal sızma zeytinyağı ile karıştırılması sonucunda elde edilmektedir. Peki zeytinyağlı incir nedir, kaç kaloridir ve ne gibi faydaları vardır?

Zeytinyağlı İncir Nedir, Neye Yarar?

Doğal sızma zeytinyağı herkesin takdir edeceği üzere tek başına çok faydalı bir besindir. Nitekim aynı anlamda, incir meyvesi de gerek taze olarak gerek kuru olarak tüketilmesi bağlamında insan sağlığı açısından önemli besinler arasındadır. Dolayısıyla bu muhteşem iki besinin aynı kavanozda buluşması tam bir şifa kaynağı olarak değerlendirilebilir. Peki zeytinyağlı incir neye yarar diye sorarak zeytinyağlı incirin faydaları noktasında bir değerlendirme yapalım.

Zeytinyağlı incirin yararları şu şekilde sıralanabilir:

-Kabızlık sorunu çeken kişiler için önerilir, çünkü zeytinyağlı incir lif bakımından zengin besin değerine sahiptir. Bu anlamda, bağırsakların temizlenmesinde ve sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkilidir.

-Çok ilginçtir ki zeytinyağlı incir içerisinde yumurtalıkların çoğalmasında rol oynayan birtakım bileşenler bulunmaktadır. Buna göre kadınların düzenli olarak zeytinyağlı incir tüketmeleri önemlidir.

-Kuru incirin B2 vitamini içermesinden dolayı zeytinyağlı incirin hafızayı güçlendirdiği bilimsel çalışmalar ışığında ortaya çıkarılmıştır.

-Zeytinyağlı incir kansızlığı olan kişilerin tüketmesi gereken yiyecekler arasında gösterilebilir. Nitekim demir besin değeri açısından zengindir. Ayrıca A, E ve K vitaminleri bakımından da etkili bir besindir.

Zeytinyağlı İncirin Faydaları

Zeytinyağlı İncir Kalori Değeri Nedir?

Kuru incirin 100 gramında 250 kalori olduğunu, aynı şekilde 100 gram zeytinyağında 850-900 kalori olduğunu düşündüğümüzde zeytinyağlı incirin yüksek bir kalori değerine sahip olduğunu söylemek mümkündür. Ancak her iki besin de oldukça faydalıdır ve uygun miktarlarda tüketildiği zaman, kilo alımıyla ilgili kesinlikle herhangi bir sorun yaşatmayacaktır.

Zeytinyağlı İncir Zayıflatır mı?

Kuru incir lifli bir besin olmasından dolayı diyet listelerinde kesinlikle önerilmektedir. Yine zeytinyağı da sindirim sisteminin rahatlatılmasında ve bağırsak yollarının açılmasında yararlı etkilere sahiptir. Dolayısıyla zeytinyağlı incir tüketimi uygun miktarlarda yapıldığı sürece kilonun kontrol edilmesi ve kontrollü kilo kaybının yaşanması için size yardımcı olacak besinler arasında gösterilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.