Ege Pazarı  Baharat

Zerdeçal Toz

-%15
16,46 TL
13,99 TL
-%15
16,46 TL
13,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Halk arasında Hint safranı olarak da bilinen zerdeçal toz şeklinde de kullanılabilmektedir. Farklı besinler ile karıştırılarak tüketilmesi yaygındır. Güçlü bir antioksidan kaynağı olarak bilinmektedir.

  Toz Zerdeçalın Faydaları Nelerdir?

  • Zerdeçalın insan sağlığı üzerinde etkileri çok yüksektir. Bu anlamda alternatif tıp alanında da sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Güçlü bir antioksidan içeriğine sahip olması bakımından vücutta biriken zararlı bileşenlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Zerdeçalın bu faydasını görmek için çayını tüketmeniz daha çabuk etki gösterecektir.
  • Güçlü bir bağışıklık sistemi için tüketilmesi gereken baharatlar arasında bulunmaktadır.
  • Enfeksiyonel hastalıkların giderilmesinde etkili bir şifalı üründür.
  • Cilt sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

  Toz Zerdeçal Nasıl Kullanılır?

  Toz zerdeçal son zamanlarda popüler hale gelen şifalı baharatlar arasında bulunmaktadır. Günlük sık olarak kullanılan baharatlar arasında yer almasa da yoğurt ve süt gibi ürünlere karıştırılarak tüketilebilir. Toz zerdeçalın bazı yemeklerde kullanıldığı da bilinmektedir. Özellikle tavuk, patates, makarna gibi gıda maddelerinde sos olarak kullanılmaktadır.

  Toz Zerdeçal Zayıflatır mı?

  Zerdeçal yağ yakımını hızlandıran bir besin maddesidir. Bu açıdan kilo vermek isteyen kişiler için sık kullanılan bir baharattır. Düzenli kullanıldığında olumlu etki göstermektedir. Ancak uygun ölçüler dâhilinde tüketilmesi gerekmektedir. Diyet listelerinde yer alan zerdeçalın hafif yiyeceklere katılarak tüketilmesi önerilmektedir.

  Ballı Zerdeçal Nasıl Yapılır? Ballı Zerdeçalın Faydaları Nelerdir?

  Ballı zerdeçal vitamin değerleri bakımından oldukça yüksek bir besindir. Grip, nezle, soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarından korunmak adına tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Karabiber, bal ve toz zerdeçalın karışımı ile elde edilmektedir. Günlük bir tatlı kaşığı kadar tüketilmesi uygundur.

  Kurkumin Ne Demek?

  Kurkumin toz zerdeçalın içerisinde bulunan bir çeşit bileşendir. Zerdeçalın faydalarının ana maddesi kurkumin bileşeninden geçmektedir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.