-%15
21,16 TL
17,99 TL
-%15
21,16 TL
17,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Zencefil insan sağlığı açısından faydaları olduğu bilinen şifalı bir besin maddesidir. Çeşitli besinler içerisine katılarak tüketilmektedir.

  Zencefilin Faydaları Nelerdir?

  • Hazımsızlık gibi problemlerin giderilmesinde etkili bir besin kaynağıdır.
  • Mide ağrıları, mide bulantıları gibi sorunlara karşı iyi geldiği bilinmektedir.
  • Bağırsakların rahatlaması için kullanılan alternatif besinler arasında yer alır.
  • Vücuttaki toksin maddelerin atılmasına yardımcı olur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle bilinmektedir. Kış hastalıklarına karşı vücudu savunur.
  • Enfeksiyonel rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılmaktadır.
  • Doğal bir ağrı kesici özelliği bulunmaktadır.
  • Aşırı tüketilmemesi gereken besinler arasında bulunmaktadır. Aksi takdirde mide ekşimesine ve kanın sulanmasına neden olabilir.

  Zencefil Her Gün Yenir mi?

  Diyet yapan kişilerin en sık başvurduğu besinler arasında yer alan zencefili her gün tüketmek sakıncalı değildir. Ancak her halükarda tüketim miktarına dikkat etmek gerekmektedir. Zencefilin metabolizmayı hızlandırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle kilo vermek isteyen ya da metabolizması yavaş çalışan kişilerin tüketebilecekleri baharatlar arasında yer alır.

  Bal ve Zencefil Karışımı Neye İyi Gelir?

  Geçmişten süre gelen bal ile zencefil karışımı alternatif tıpta çokça kullanılmaktadır. Bal ve zencefilin karıştırılarak tüketilmesi özellikle güçlü bir bağışıklık sistemi için oldukça faydalıdır. Grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi özellikle kış aylarında görülen hastalıklara karşı vücudu korur.

  Zencefil Nasıl Tüketilir?

  Zencefilin genel olarak çeşitli yemeklerde, salatalarda ve hatta içeceklerde kullanıldığı bilinmektedir. Bunlara ek olarak zencefilin çayını yaparak da tüketebilirsiniz. Bu sayede gerekli sıvı ihtiyacı da karşılanmış olur. Zencefilin doğrudan tüketilmesi pek tercih edilen bir yöntem değildir. Öyle ki ağır kokusu ve keskin bir tada sahip olması nedeniyle daha çok karışım yapılarak tüketilmektedir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.