Ege Pazarı  Granola

Yulaf Ezmesi

-%25
19,90 TL
14,90 TL
-%25
19,90 TL
14,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
07.07.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Yulaf ezmesi, yulaf kepeğinin kurutulduktan sonra ezilmesi yöntemi ile elde edilmektedir. Bir çeşit tahıl ürünüdür. Özellikle diyet yapanların gözde besinleri arasında yer almaktadır. Kahvaltılarda ve ara öğünlerde en sık tüketilen yiyecekler arasında bulunmaktadır.

  Yulaf Ezmesinin Faydaları Nelerdir?

  • Doğal bulunan bir karbonhidrattır. Bu anlamda, sağlıklı karbonhidratlar arasında yer almaktadır.
  • Güçlü bir bağışıklık sistemi için tüketilmesi önerilmektedir.
  • Antioksidan içeriğe sahiptir.
  • Sindirim sistemini üzenler. Kabızlık sorunu ile başa çıkar.
  • Kolesterol seviyesini dengeler.
  • Lif bakımından çok yüksek değerlere sahiptir.

  Yulaf Ezmesini Nasıl Tüketmek Gerekir?

  Yulaf ezmesini kahvaltılarda ve ara öğünlerde tüketmek mümkündür. Genellikle yoğurt ve süt ile karıştırılarak yenilmesi tercih edilmektedir. Bu süreçte çeşitli meyve parçacıkları ile karışım da yapılabilir. Yulaf ezmesini tüketmeden önce sıcak su yardımıyla yulaf taneciklerinin kabarmasının sağlanması gerekmektedir. Bu yöntem daha sağlıklıdır. Doğrudan tüketildiğinde yulaflar midemizde şişeceği için yedikten sonra şişkinlik ve gaz sorunu ile karşılaşılabilir. Bu durum pilav veya bulgur besinlerinin midede şişmesi gibi düşünülebilir.

  Yulaf Ezmesinin Kalorisi Kaçtır?

  Bir çorba kaşığı yulaf ezmesinin 40 kalori olduğu söylenebilir. 100 gram yulaf ezmesinin içerisinde ise yaklaşık 390 kalori bulunmaktadır. Bunun 10,6 gramı ise lif bileşeninden oluşmaktadır.

  Yulaf Ezmesiyle Zayıflanır mı?

  Yulaf ezmesinin metabolizmayı hızlandırıcı özelliği bulunmaktadır. Yulaf ezmesi zayıflatır mı yoksa yulaf ezmesi kilo aldırır mı diye merak edilmektedir. Yulaf ezmesinin gereğinden fazla tüketilmesi elbette kilo alımına neden olabilmektedir. Ancak yeterli miktarda tüketim sağlanırsa doğrudan zayıflamaya etkisi olacaktır. Yulaf ezmesinin yağ yakımını hızlandırıcı, sindirim sistemini rahatlatıcı gibi faydaları göz önüne alındığında zayıflamaya yardımcı etkisinin olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle eğer fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyor ve diyet yapıyorsanız bu ürünü gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.