Ege Pazarı  Reçel

Yeşil İncir Reçeli

24,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Yeşil incir reçeli kahvaltıların ve bazı tatlıların yanında kullanılan vazgeçilmez bir lezzettir. Demir, magnezyum, bakır, çinko ve potasyum mineralleri ile B, K, A ve C vitaminleri bakımından zengin olması bu besini tam bir şifa kaynağına dönüştürmektedir.

  Taze İncir Reçeli

  Doğal yollarla yetiştirilen Hormonsuz ve ilaçsız olarak yetiştirilen incir meyveleri mevsiminde toplanarak yenmeye hazır reçel formuna getiriliyor. Bu süreçte hiçbir katkı maddesi katılmayan incir reçeli mineral ve vitamin değerleri bakımından da korunmuş oluyor. Böylece hormonsuz ve ilaçsız olarak sunulan yeşil incir reçeli kahvaltı sofralarının vazgeçilmez besinleri arasında yer alıyor. Dondurma, kaymak ve ceviz gibi besinlerle birlikte bir tatlı olarak tüketebileceğiniz ham incir reçeli tatlı isteğinizi bastıran organik besinler arasında bulunuyor.

  Yeşil İncir Reçeli Faydaları

  Ege bölgesinin en tatlı meşhur lezzeti yeşil incir reçelinin faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  1- Yüksek lif besin değerine sahiptir. Bu sayede sindirimi hızlandırır ve kolaylaştırır.

  2- Bağırsak yollarını düzenler ve rahatlatır.

  3- Kabızlığın giderilmesine yardımcı olur.

  4- Tam bir enerji deposudur.

  5- Öksürük ve boğaz ağrısı gibi problemleri giderdiği düşünülmektedir.

  6- Nezle ve bronşite karşı faydalı etkileri olduğu öne sürülmektedir.

  7- Kolesterol seviyesini dengelemede önemli rol oynar.

  Yeşil İncir Reçeli Kalorisi

  Ham incir reçeli diğer reçel çeşitlerine göre kalori değeri bakımından düşük bir besin olarak öne çıkmaktadır. Örneğin bir tatlı kaşığı yeşil incir reçeli yalnızca 10 kaloridir. Ancak hem incir meyvesinin doğal da olsa şeker içermesi hem de reçel yapma sürecinde beyaz şekerden faydalanılması karbonhidrat seviyesini arttırdığı için taze incir reçeli uygun porsiyonlarda tüketilmelidir. Özellikle kilo kontrolünü sağlamak isteyen ve diyabet hastalarının mümkün olduğunda tüketmemeleri önerilmektedir. Bunun yerine taze incir yemek daha sağlıklı olacaktır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.