Ege Pazarı  Baharat

Yeşil Çay

-%15
27,05 TL
22,99 TL
-%15
27,05 TL
22,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Yeşil çay yağ yakımını hızlandırmasının yanında insan sağlığı açısından çok faydalı bir besin maddesidir. Özellikle diyet yapan kişilerin tükettiği bir ürün olarak bilinmektedir.

  Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

  • Biyoaktik bileşenler içermesi sebebiyle birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.
  • Düzenli aralıklarla tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırır. Kilo vermek isteyenler tarafından diyet listelerinde olmazsa olmaz besinler arasında yer almaktadır.
  • Yeşil çayın içerisinde tıpkı kahvede olduğu gibi kafein bulunmaktadır. Bu anlamda, bilişsel fonksiyonlara iyi geldiği söylenebilir.
  • İnsülin direncini azalttığına yönelik bilimsel çalışmalar mevcuttur. Kan şekeri seviyesinin dengede tutulması için alternatif bir besindir.
  • Kanser hücrelerinin yok edilmesinde etkilidir. Düzenli tüketildiğinde ileride kansere yakalanma riskini azaltır.
  • Antioksidan içeriği sayesinde toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

  Yeşil Çayı Nasıl Tüketmeliyiz?

  Yeşil çayın hazırlanış şekli siyah çay ile benzerdir. Eğer kalabalık bir aileyseniz siyah çay demliyor gibi demleyebilirsiniz. Kaynayan sıcak suyu demliğe döktükten sonra kişi başı bir tatlı kaşığı yeşil çay ekleyin. Sonrasında 10-15 dakika demlenmeye bırakın. Ancak tek kişi iseniz küçük bir demliğe sıcak suyu boşalttıktan sonra üzerine bir tatlı kaşığı yeşil çaydan dökmek yeterli olacaktır. Günde 2-3 çay bardağından ya da 2 fincandan daha fazla tüketilmesi önerilmemektedir. Tarifi bir çay kaşığı bir küçük fincan olarak düşünebilirsiniz.

  Yeşil Çay Nasıl Zayıflatır?

  Düzenli olarak kullanıldığında fazla kiloların giderilmesinde etkilidir. Kalori bakımından çok az değerlere sahip olan yeşil çayın diyet listelerinde mutlaka bulunması gerekmektedir. Eğer fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız sabah kahvaltılarının yanında ya da kahvaltı öncesi aç karnına yeşil çayı tüketebilirsiniz. Hazırladığınız çayın içerisine birkaç damla limon sıkmak yağ yakımını daha hızlandırmaktadır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.