Ege Pazarı  İncir

Dal Kurusu İncir

23,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Dal kurusu incir, tamamen doğal ve hiçbir katkı maddesi içermeyen lezzetli bir incir türü olarak bilinmektedir. İncirin anavatanı olarak bilinen Aydın’ın dağlık arazilerinde yetişen ve yapısı bakımından oldukça etli bir görünüme sahiptir. Eşsiz bir lezzet deneyimi sunan dal durusu incir çeşidi hiç şüphesiz sevilerek tüketilen kuru incir sınıfında yer almaktadır. Ayrıca insan sağlığı üzerinde birçok faydası bulunmaktadır.

  Dal Kurusu İncirin Faydaları Nelerdir?

  1- Dal kurusu incirin düzenli tüketildiğinde vücudun ihtiyaç duyduğu birtakım vitamin ve mineral değerlerini çok rahatlıkla karşıladığı söylenebilir. Bunlar arasında A, B, C, K vitaminleri ile potasyum, magnezyum, çinko, bakır ve demir mineralleri bulunmaktadır. Öte yandan bağışıklık sisteminin güçlenmesi noktasında çok önemli etkileri bulunmaktadır.
  1. İçeriğindeki lif bileşenin yüksek olmasından dolayı sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Bu anlamda sindirim sisteminin düzenlenmesinde önemli rol oynar. Ayrıca lif içerikli besinlerin diyet yapan kişiler tarafından tercih edilen önemli besinler olduğu düşünüldüğünde dal kurusu incirinin de bu nedenle tüketildiği söylenebilir.
  2. Hücrelerin yenilenmesi için alternatif bir besin olmakla beraber vücutta biriken toksin maddelerin atılmasında da önemli rol oynar. Ayrıca sindirim yolları üzerinde oluşan parazit ve bakterilerin öldürülmesinde etkilidir.
  3. Kan basıncını düzenlemesinin yanında kan şekeri seviyesinin dengede tutulması bakımından da oldukça önemli bir meyvedir.
  4. Alternatif tıp alanında özellikle saç ve cilt sağlığı için kullanılan gıda maddeleri arasında yer alır.
  5. Yüksek tansiyonun düşürülmesi için kullanıldığı öne sürülmektedir.

  Dal Kurusu İncir Ne Demek?

  Aydın meşhur ürünleri arasında yer alan dal kurusu incirin yetişme sürecine herhangi bir müdahalede bulunulmamaktadır. Dağlık arazilerde tamamen doğal şartlar altında kendiliğinden yetişmesi bakımından organik besinler arasında sınıflandırılmaktadır. Ağaçtaki yetişkinliğini tamamlayan dal kurusu incirin gövde kısmı giderek sararmaya başlayarak buruşur. Ardından sap kısmının giderek güçsüzleşmesi ile kendini bırakan dal kurusu incirin gerek toplanması gerek paketlenmesi aşamalarında kesinlikle hiçbir ilave şeker ve katkı maddeleri kullanılmamaktadır. Dal kurusu incir, tadını ballı olmasından almaktadır.

  Dal Kurusu İncir Kaç Kalori?

  Bir adet dal kurusu incirin 50 kalori değeri bulunmaktadır. Protein, lif, potasyum, kalsiyum ve demir bileşenleri bakımından zengin içeriğe sahip bu mucizevi besinin düzenli tüketilmesi insan sağlığı bakımından birçok yararlı etkileri beraberinde getirmektedir. Kahvaltılarda ve ara öğünlerde severek tüketebileceğiniz dal kurusu incirin herkes için tam bir şifa kaynağı olduğunu söylemek mümkündür.

  Dal Kurusu İncir Nerede Bulunur?

  İncir yetiştiriciliğinin ana merkezi olan Aydın ili ciddi anlamda dünyanın en iyi incirlerine sahiptir. Özellikle Germencik ilçesi ve buraya bağlı Çarıklar beldesi bu alanda kendini kanıtlayan bölgeler arasında yer almaktadır. Yine İzmir’in Torbalı ilçesine bağlı Karaot Köyü de özellikle incir üretiminin anavatanı olarak kabul edilebilir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.