Ege Pazarı  İncir

Dal Kurusu Süzme İncir

28,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Dal kurusu süzme incir, dağlık arazilerde doğal şartlarda yetişen oldukça lezzetli bir besin maddesidir. Etli ve ballı bir incir olan dal kurusu süzme incir sevilerek tüketilmekle beraber insan sağlığı açısından da oldukça yararlı bir besindir.

  Dal Kurusu Süzme İncirin Faydaları Nelerdir?

  1. A, B, C, K vitaminleri ve potasyum, magnezyum, çinko, bakır, demir mineralleri bakımından oldukça zengin bir besin maddesidir.
  2. Hücrelerin yenilenmesinde etkilidir.
  3. Kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olur.
  4. Lif içeriği bakımından sindirim sisteminin düzenlenmesine katkı sağlar. Ayrıca düzenli tüketildiğinde kilo kontrolünü sağlaması ile bilinen şifalı bir besindir.
  5. Vücutta biriken toksin maddelerin atılmasında önemli rol oynar.
  6. Kanser hücrelerinin oluşmasını engellemeye yardımcı olur.
  7. Antioksidan içeriğinden dolayı vücudun temizlenmesinde görev alır.
  8. Cilt ve saç sağlığı bakımından yararlı etkileri olduğu öne sürülmektedir.
  9. Tansiyon hastalarının tüketmeleri önerilmektedir. Özellikle yüksek tansiyonun düşürülmesinde önemli bir rolü vardır.
  10. Mide sağlığının korunmasında faydalı bir besindir.
  11. Bağırsaklar üzerinde oluşan parazit ve bakterilerin öldürülmesinde etkilidir.
  12. Kan şekerinin düzenlenmesi açısından yardımcı besindir. Bu anlamda diyabet hastalığı olan kişilerinde uygun miktarlarda tüketmeleri tavsiye edilmektedir.
  13. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için tüketilebilecek alternatif besinler arasında yer aldığı söylenebilir.

  Dal Kurusu Süzme İncir Ne Demek?

  Yöresel bir ürün olan dal kurusu süzme incirin yetiştirilme sürecinin tamamen doğal olduğunu söylemek mümkündür. Bu anlamda, dal kurusu süzme incirin ağaçta yetişkinliğini tamamlaması üzerine gövde kısmının giderek sararması ile birlikte buruşmaya başlaması gözlemlenir. Ardından incirin sap kısmının giderek güçsüzleşip kendiliğinden yere düşmesi söz konusu olmaktadır. İşte bu adeta mucize süreç tamamen kendiliğinden gelişmektedir. Aynı zamanda toplanarak satışa sunulmak üzere paketlenen incirlerin içerisine ek olarak kesinlikle şeker veya herhangi bir katkı maddesi de eklenmemektedir.

  Dal Kurusu Süzme İncir Kaç Kalori?

  Gerçek anlamda tam bir şifalı ürün olarak nitelendirebileceğimiz dal kurusu süzme incirinin doğal yollarla yetişmekte olduğunu ve içeriğinde hiçbir katkı maddesi olmaması anlamında organik bir besin olduğunu da söylemek mümkündür. Bir adet dal kurusu süzme incirinin içeriğinde 50 kalori bulunmaktadır. Günlük bir adet yenildiğinde vücudun lif ihtiyacının yaklaşık 2 gramı karşılanmış olur. Ayrıca demir minerali bakımından zengin içeriğe sahip olması kansızlığın giderilmesinde çok etkili bir besindir. Özellikle diyet yapan kişilerin listesinde baş sırada yer alan bu mucizevi besinin tüketilmesi fazla kilolardan kurtulmak için yardımcı görev görmektedir.

  Dal Kurusu Süzme İncir Nerede Bulunur?

  Bilindiği üzere incir denilince akla ilk gelen ilimiz Aydın olmaktadır. Öyle ki incirleri ile meşhur olan Aydın’ın göz alıcı dağlarında dal kurusu süzme incirin yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Özellikle Karaot Köyü bu anlamda kendini geliştirmiş beldeler arasında yer almaktadır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.