Stokta Yok
Ege Pazarı  Kuruyemis

Yaprak Kayısı

16,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Kayısılar genelde bütün olarak kurutulur. Çekirdekleri çıkartıldıktan sonra ortadan ikiye kesilen kayısılar ya güneş altında ya da özel fırınlarda kurutularak satışa sunulur. Kuru kayısıda daha tatlı bir tat tercih edenler için gün kurusu, daha az bir tatlı tercih edenler için de normal kuru kayısı bulunmaktadır. İkisinin sadece tatları değil görüntüleri de epey farklıdır. Gün kurusu daha etli ve kahverengiyken, kuru kayısı daha kuru ve parlak turuncu renktedir. İkisinin de seveni, müdavimi çoktur.

  Hoşaflarda Sevilen Bir Tat: Yaprak Kayısı

  İkisinden farklı bir yöntemle kurutulan yaprak kayısının da müdavimi çoktur. Yaprak kayısı da kayısı olmasına rağmen, aşağı yukarı aynı yöntemler kullanılarak kurutulmasına rağmen hem tat olarak hem de şekil olarak epey farklıdır. Daha ince kesilerek kurutulduğu için çıtıra yakın bir kuruluktadır. Cips gibi yemesi makbulken hoşafı da oldukça güzel olmaktadır.

  Yaprak kayısının en önemli özelliği ise kurutulurken herhangi bir katkı maddesi kullanılmamasıdır. Bu sayede kayısının tatlı tadı doğal yollardan korunmuş oluyor hem de kayısılar daha uzun süre dayanır hale geliyor.

  Sizler de kuru meyveleri, kuru kayısıyı seviyor ve farklı alternatiflerle de tanışmak istiyorsanız 250, 500 ya da 1000 gramlık paketlerimizden birini tercih ederek en kısa sürede yaprak kayısımızı deneyebilirsiniz. Hijyenik koşullarda paketlenen yaprak kayısı sizlerin de favorisi olmaya aday!

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.