Ege Pazarı  Baharat

Tatlı Toz Biber

-%15
17,64 TL
14,99 TL
-%15
17,64 TL
14,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Tatlı toz biber kırmızı biberden elde edilmektedir. Aynı şekilde elde edilen pul biberin daha da öğütülmüş hali olarak nitelendirilebilir. Tatlı toz biberin kullanımı daha pratiktir. Tam bir şifa kaynağıdır.

  Tatlı Toz Biberin Faydaları Nelerdir?

  • Biber çeşitlerinin iştah açıcı özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle toz biberin de iştah açan bir besin maddesi olduğu söylenebilir.
  • Midenin kuvvetlenmesini sağlar. Ancak aşırı tüketim halinde aksi tepkimelere neden olabilir.
  • Sindirim sistemini güçlendirir. Hazmı kolaylaştırır. İdrar söktürücü özelliği vardır.
  • Bağırsakların temizlenmesine yardımcı olur. Gaz ve şişkinlik gibi problemlerin ortadan kaldırılmasında etkili bir baharattır.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde birebirdir. Grip, nezle, soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarına karşı savaşır.
  • Mide bulantılarını engellemeye yardımcı olur.
  • Enerji vererek vücudun dinç ve zinde kalmasını sağlar.
  • Her ne kadar tatlı olsa da çok tüketilmemesi gerekmektedir. Aşırı tüketimi halinde ülser gibi mide problemleri görüldüğü belirtilmektedir.

  Toz Biber Nerelerde Kullanılır?

  Toz biberin pul bibere göre daha pratik kullanım alanları vardır. Özellikle sos yapımı için daha çok tercih edilmektedir. Pul biber hem acı olması hem de pul şeklinde olması nedeniyle toz bibere kıyasla daha az tercih edilmektedir. Tatlı toz biberin kullanılabileceği bazı sebze yemekleri, baklagiller, çeşniler, et ürünleri, pilav gibi ana yemeklerdir.

  Toz Biber ile Kırmızı Biber Farkı Nedir?

  Genel itibariyle bakıldığında aslında şekil dışında herhangi bir fark yoktur. Tamamen kırmızı biberden elde edilmektedir. Aynı şekilde pul biber de kırmızı biberden elde edilir. Ancak öğütülme şekilleri farklı olduğu için tek fark da bundan kaynaklanmaktadır. Elbette kullanım şekilleri itibariyle her iki çeşit de sıkça kullanılır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.