Ege Pazarı  Baharat

Tarçın Toz

-%15
19,99 TL
16,99 TL
-%15
19,99 TL
16,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Tarçın toz şeklinde çeşitli tatlı ve yemeklerde kullanılan ve sevilerek tüketilen bir baharat çeşididir. Toz formu dışında kabuk ya da çubuk olan çeşidi de mevcuttur.

  Tarçının Faydaları Nelerdir?

  • Antioksidan içeriği sayesinde toksin maddelerin atılmasında etkilidir.
  • İltihaplı bölgelerin iyileşmesini hızlandırır. Enfeksiyonel hastalıklara karşı vücudu korur.
  • Kan şekeri seviyesini dengede tutması bakımından diyabet hastalarının günde 1 gram kadar tüketmeleri önerilmektedir.
  • Anne sütünü arttırması ile bilinmektedir. Bu anamda, hamilelik dönemindeki ya da yeni doğum yapmış kişilerin tüketmeleri tavsiye edilmektedir.
  • Düzenli bir şekilde kullanıldığında ve uygun miktarlarda tüketildiğinde fazla kiloların verilmesinde etkili bir besin maddesidir. Bu nedenle diyet yapan kişilerin gözde besinleri arasında yer almaktadır.

  Kabuk Tarçın Kaç Kez Kullanılır?

  Kabuk tarçın ya da diğer ismiyle çubuk tarçını kullanım süresine bağlı olarak üç ya da dört kez kullanabilirsiniz.

  Kabuk Tarçın Suda Ne Kadar Bekletilir?

  Kabuk tarçın yerine toz tarçını sıvı besinlerle beraber kullanmak daha uygundur. Ancak elinizde kabuk tarçın varsa su içerisinde beş dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

  Toz Tarçın Nasıl Tüketilir?

  Toz tarçının kullanımı kabuk tacına göre daha pratiktir. Bu faydalı besini çeşitli yemeklerde veya tatlı ürünlerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı içecekler içerisinde kullanıldığında farklı bir lezzet ve koku vermektedir. Besinlerin daha aromatik bir yapıda olmasını sağlar.

  Toz Tarçın Yenir mi?

  Günlük yarım çay kaşığı kadar toz tarçın yemek sağlık açısından faydalıdır. Ancak toz halinde olduğu için doğrudan tüketmek yerine farklı besinlerin içerisine katarak tüketmek daha uygun olacaktır. Toz formda olması tarçının soluk borunuza kaçmasına neden olabilir. Bu gibi problemlerle karşılaşmamak için yoğurt, süt gibi besinlerle karıştırılarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.