Süzme Kuru İncir Ne Demek?

11 Ocak 2022
Süzme Kuru İncir Ne Demek?

İncir dut familyasına ait bir meyvedir. Severek tüketilen incir meyvesinin kurutulmuş formuna kuru incir denmektedir. Bunlar dışında dağ inciri, süzme incir gibi farklı formları mevcuttur. Öyle ki bu içeriğimizde süzme kuru incir hakkında konuşacağız.

Süzme Kuru İncir Ne Demek?

Bir nevi kuru incir sınıfında yer alan süzme incir, dalındayken doğal olarak kuruyan dağ incirlerinin toplanması ile elde edilmektedir. Kurutma işlemi tamamen doğaldır ve kesinlikle herhangi bir katkı maddesi içermemektedir.

Süzme Kuru İncirin Faydaları Nelerdir? Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

-Lif bakımından oldukça zengin bir besin maddesidir. Bu anlamda, sindirim sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olur. Bağırsak problemlerinin giderilmesinde etkilidir

-Süzme kuru incirin içerisindeki şeker doğal olarak bulunduğundan kontrollü bir şekilde tüketildiği sürece diyabet hastaları için önerilmektedir.

-Potasyum içeriği sayesinde tansiyonu dengeler. Kan basıncı seviyesini korur.

-Cilt sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Düzenli tüketildiğinde yaşlanma ile birlikte görülen kırışıklık gibi problemlerin önüne geçer.
Kalp ve damar hastalıklarına karşı savaşır. Zengin bir potasyum kaynağıdır.

-Diyet yapan kişilerin tüketmeleri gereken meyveler arasında bulunmaktadır. Uygun miktarlarda tüketildiğinde, fazla kiloların verilmesine yardımcı olur.

-Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkilidir. Vücut direncini arttırarak hastalıklara karşı koruma sağlar.

Hangi Kuru İncir Daha İyi?

Hangi Kuru İncir Daha İyi?

Kuru incir sevilerek tüketilen bir meyvedir. Mevsim şartları ve yetişme koşulları bakımından en iyi kuru incir Ege bölgesinde yetişmektedir.

Kuru İncir Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Süzme kuru incir satın almak için görüntüye dikkat etmek gerekmektedir. Öyle ki kuru incirin görüntüsü beyaz ve temiz ise o incirde katkı maddesi var demektir. Uzun ömürlü olması bakımından peroksit ismi verilen kimyasal bileşen incirin beyaz renkte ve temiz halde görünmesini sağlar. Bu da tüketicileri yanıltan bir durumdur.

Günde Ne Kadar Kuru İncir Yenmeli?

Süzme kuru incirin bir adedinde 50 kalori bulunmaktadır. Günde bir veya iki adet kuru incir yemek uygun olacaktır. Potasyum bakımından zengin bir değere sahip olan kuru incir hem kolesterol seviyesini dengelemede hem de tansiyonun düzenlenmesinde etkili bir besin maddesidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.