Ege Pazarı  Reçel

Şekersiz Kayısı Reçeli

34,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
07.07.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Şekersiz kayısı reçeli, ilave şeker ve katkı maddesi içermemektedir. Kayısı reçelinin tadı kayısı meyvesinin özünde bulunan doğal şekerden gelmektedir. Kayısı meyvesinin lif bakımından yüksek bir değere sahip olması şekersiz kayısı reçelini sağlıklı bir besine dönüştürmektedir.

  Şekersiz Kayısı Reçelinin Faydaları Nelerdir?

  • Kayısı meyvesi antioksidan içeriği yüksek bir besin maddesidir. Bu sayede toksin maddelerin vücuttan dışarı atılmasında önemli rol oynar.
  • Lif besin değeri çok yüksek olan kayısının sindirim sistemine iyi geldiği bilinmektedir. Kabızlık problemi ile savaşır. Şişkinlik, hazımsızlık gibi durumların doğal olarak giderilmesi için tüketilmesi gereken meyveler arasında yer almaktadır.
  • Ara öğünlerde, kahvaltılıklarda sevilerek tüketilen kayısı meyvesinin reçeli de alternatif bir tatlı çeşidi olarak tüketilebilir. Uygun miktarlarda tüketildiğinde insan sağlığı açısından hiçbir zararı olmayan bu şifalı besin kalori bakımından da düşük bir değere sahiptir.

  Şekersiz Kayısı Reçeli Nedir?

  Şeker katılarak yapılan kayısı reçeline kıyasla şeker ilavesiz bir kayısı reçeli insan sağlığı bakımından daha yararlıdır. Öyle ki uygun ölçülerde tüketildiği takdirde herhangi bir zararı yoktur. Lif bakımından zengin bir içeriğe sahip olan kayısı reçeli diyet yapan kişilerinde rahatlıkla tüketebilecekleri besinler arasında yer almaktadır. Ancak her besinde olduğu gibi tüketim miktarına dikkat etmek önemlidir. Özellikle diyabet hastası olan kişilerin bu konuda dikkat etmeleri gerekmektedir.

  Şekersiz Kayısı Reçelinin Kalorisi Nedir?

  Kayısı reçelinin ilave şeker ve herhangi bir katkı maddesi içermemesi onu sağlıklı bir tatlıya dönüştürmektedir. İlave şeker içeren bir kayısı reçeline göre kalori bakımından daha yüksek değerlere sahiptir. Öyle ki 1 tatlı kaşığı kayısı reçeli 22 kalori iken şekersiz bir kayısı reçelinin bir tatlı kaşığı yalnızca 10 kalori değerine sahiptir.

  Ürün İçeriği

  Kayısı, Elma Suyu Konsantresi,Limon Suyu

   

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.