Ege Pazarı  Reçel

Şekersiz Böğürtlen Reçeli

34,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
07.07.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Şekersiz böğürtlen reçeli, ilave bir şeker içermemektedir. Şeker dışında herhangi bir katkı maddesi de içermeyen böğürtlen reçelinin tadı böğürtlen meyvesinin içerisinde saf halde bulunan şekerden gelmektedir. Uygun miktarlarda tüketildiğinde sağlık açısından herhangi bir sakıncası olmadığı gibi kilo alımına da sebebiyet vermemektedir.

  Şekersiz Böğürtlen Reçelinin Faydaları Nelerdir?

  • İlave şeker ve herhangi bir katkı maddesi içermemesinden dolayı uygun miktarlarda tüketilmesi halinde hiçbir sakıncası yoktur. A, C ve K vitamini bakımından oldukça zengin bir besin olmakla beraber tüketiminde aşırıya kaçılmadığı sürece faydalı bir besin olarak kabul edilebilmektedir.
  • Antioksidan bakımından çok zengindir. Öyle ki böğürtlen meyvesi antioksidan içeriği en yüksek on meyve içerisinde yer almaktadır. Bu bakımdan vücutta biriken kötü bileşenlerin dışarı atılmasında etkilidir.
  • Sindirim sisteminin onarılmasında ve rahatlamasında faydalı bir besindir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Uygun miktarlarda tüketildiği zaman kan şekeri seviyesini yükseltmez.
  • Magnezyum ve kalsiyum mineralleri bakımından kas ve kemik sağlığı için faydalıdır.

  Şekersiz Böğürtlen Reçeli Nedir?

  Anadolu mutfağının önemli tatlıları arasında yer alan reçel yapımında birçok meyve kullanılmaktadır. Bunlardan biri olan şekersiz böğürtlen reçelinin normal bir böğürtlen reçeline göre şeker katkısı içermediği söylenebilir. Bu da reçelin sağlıklı olması bakımından önemlidir. Uygun miktarlarda tüketildiğinde hiçbir zararı bulunmamaktadır. Ancak şekersiz bir ürün de olsa diyabet hastalarının kontrollü bir şekilde tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Çünkü böğürtlenin içerisinde de saf halde de olsa bir miktar şeker bulunmaktadır.

  Böğürtlen Reçeli Kalorisi Nedir?

  Böğürtlen reçeli, ilave şeker içermediğinden dolayı sağlıklı bir besindir. Kalori bakımından şeker katkılı bir böğürtlen reçeline göre daha düşük bir değere sahiptir. Bir tatlı kaşığı (5 gram) şekersiz böğürtlen reçelinin içerisinde ortalama 6-7 kalori bulunmaktadır.

   

  Ürün İçeriği

  Böğürtlen, Elma Suyu Konsantresi,Limon Suyu

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.