Ege Pazarı  Reçel

Şekersiz Ayva Reçeli

34,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
07.07.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Şekersiz ayva reçeli, ilave şeker içermemektedir. Şeker dışında herhangi bir katkı maddesi de içermeyen ayva reçelinin tadı ayva meyvesinin içerisinde bulunan doğal şekerden gelmektedir. Uygun miktarlarda tüketildiğinde kilo alımına sebebiyet vermemektedir.

  Şekersiz Ayva Reçelinin Faydaları Nelerdir?

  • İlave şeker içermemesinden dolayı uygun miktarlarda tüketilmesinde hiçbir sakıncası yoktur. Ayva meyvesi glisemik endeksi düşük bir besin maddesi olduğu için kan şekerinin yükselmesine neden olmamaktadır. Aşırıya kaçılmadığı sürece faydalı bir besindir.
  • Ayvanın içeriğindeki C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesi için etkilidir.
  • Sindirim sisteminin düzenlenmesi bakımından faydalıdır. Ayva lif içeriği bakımından zengin bir meyve olduğu için kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir.
  • Bağırsak üzerindeki kötü bakterilerin öldürülmesinde etkilidir.
  • Kansızlık problemi yaşayan kişilerin tüketmeleri tavsiye edilmektedir.
  • Ağız kokusu problemlerini ortadan kaldırması ile bilinmektedir.

  Şekersiz Ayva Reçeli Nedir?

  Anadolu mutfağının önemli tatlıları arasında yer alan reçel yapımında birçok meyve kullanılmaktadır. Bunlardan biri olan şekersiz ayva reçelinin normal bir ayva reçeline göre şeker katkısı içermediği söylenebilir. Bu da reçelin sağlıklı olması bakımından önemlidir. Uygun miktarlarda tüketildiğinde hiçbir zararı bulunmamaktadır. Ancak şekersiz bir ürün de olsa diyabet hastalarının kontrollü bir şekilde tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Çünkü ayvanın içerisinde de saf halde de olsa bir miktar şeker bulunmaktadır.

  Şekersiz Ayva Reçelinin Kalorisi Nedir?

  Ayva reçeli, ilave şeker içermediğinden dolayı sağlıklı bir besindir. Kalori bakımından şeker katkılı bir ayva reçeline göre daha düşük bir değere sahiptir. Öyle ki 100 gram ayva reçeli 140 kalori iken şekersiz ayva reçelinin 100 gramında yalnızca 30 kalori bulunmaktadır. Kahvaltılarda ve ara öğünlerde severek tüketebileceğiniz bu lezzetli atıştırmalığı önerilen ölçülerde tüketmeye özen göstermek gereklidir.

  Ürün İçeriği

  Ayva, Elma Suyu Konsantresi,Limon Suyu

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.