Ege Pazarı  Baharat

Sarımsak Tozu

-%15
24,69 TL
20,99 TL
-%15
24,69 TL
20,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Sarımsak tozu, kurutulmuş sarımsaktan elde edilmektedir. Tamamen lezzet katması için yemeklerde kullanılır.

  Sarımsak Tozunun Faydaları Nelerdir?

  • Kan şekerinin düzenlenmesinde etkili bir besin maddesidir. Diyabet hastalarının kullanmaları tavsiye edilmektedir.
  • Kansere neden olan hücrelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
  • Kolesterol seviyelerini dengelemek için şifalı bir besindir. Bu anlamda, kalp ve damar sağlığının korunması için birebirdir.
  • Mutfakta kolaylık sağlamaktadır. Diş sarımsaklarının ayıklanma, yıkanma ve doğranma ya da rendelenme süreçlerini göz önüne aldığımızda sarımsak tozunu hemen paketini açıp kullanmak mümkündür.
  • Kemik sağlığının korunması için kullanılabilir.
  • Menopoz dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmektedir. Çünkü östrojen eksikliğini giderici bir niteliğe sahiptir.
  • Lif bakımından zengin bir besin olmasından dolayı sindirim sistemine iyi geldiği bilinmektedir. Sindirim sistemi problemlerini yok ederek sindirimi kolaylaştırır.
  • C vitamini içeriğine sahip olması vesilesiyle bağışıklık sistemini güçlendirir. Vitamin eksikliğini gidererek vücudun dinç kalmasını sağlar.

  Sarımsak Tozu Neye Kullanılır?

  Sarımsak tozunun mutfakta çok faydası vardır. Pratik kullanımı sayesinde çok tercih edilmektedir. Ana maddesi sadece sarımsaktır. Kaliteli bir sarımsak tozunun içerisinde herhangi bir yabancı madde bulunmamaktadır. Bu şifa kaynağı ürünü bazı hamur işlerinde, yemeklerde, kahvaltılıklarda, et ürünlerinde kullanmak mümkündür. Örneğin bir tarhana çorbasının içerisine sarımsak koymak çoğu kişi tarafından bilinmez. Halbuki sarımsak koyulduğunda çorba daha lezzetli olmanın yanında vitamin değerleri bakımından da tam bir şifa ürünü olmaktadır.

  Granül Sarımsak Ne Demek?

  Toz haline bulunan sarımsağa granül sarımsak da denilebilmektedir. Sarımsak tozundan bir farkı yoktur. Yalnızca isim değişikliğinden dolayı tüketiciler tarafından farklı iki besin türü olarak algılanmaktadır. Granül sarımsak, taze sarımsakların kurutulup öğütülmesi ile elde edilmektedir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.