Ege Pazarı  Zeytin Yagi

Naturel Sızma Zeytinyağı 750 ml

93,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Zeytinyağı halk arasında ölümsüzlük iksiri olarak bilinir. Akdeniz tipi beslenmenin temelini oluşturan zeytinyağı kullanıldığı tüm tariflere lezzetini katar. E vitamini bakımından oldukça zengindir. Omega-3, omega-6 yağ asitleri ve polifenoller içeren zeytinyağı, antioksidandır. Mevsiminde özenle toplanan zeytinler hiç bekletilmeden ayıklanır, katkı maddesi kullanılmadan geleneksel yollarla sıkılır. Dolgun tadıyla ön plana çıkan naturel sızma zeytinyağı sofralarınıza lezzet katar. Sizi ve sağlığınızı önemseyen Ege Pazarı, doğal ortamda üretim yapan üreticilerin zeytinyağlarını sizlere sunar.

  Naturel Sızma Zeytinyağı Kullanım Önerileri

  Zeytinyağı çok yönlü kullanıma sahiptir. Tüm yemeklerde, salatalarda, kahvaltılarda ya da hamur işi tariflerinde sağlıklı ve doğal zeytinyağına yer verebilirsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için zeytinyağı tüketimine ağırlık verebilirsiniz.

  Zeytinyağının Faydaları

  • Doğal yollarla üretilen organik bir zeytinyağının insan sağlığı üzerinde ciddi anlamda birçok faydası bulunmaktadır.  Düzenli olarak uygun ölçülerde tüketilmesi önemlidir.
  • Karaciğerin temizlenmesinde etkilidir. Karaciğer sağlığının korunması bakımından önemlidir.
  • Antioksidan içeriği bakımından zengindir. Vücuttaki toksin maddelerin atılmasında önemli rol oynar.
  • Sindirim sisteminin düzenlenmesinde en etkili besin maddeleri arasında yer almaktadır. Kabızlık gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olur. Sindirim sağlığı bakımından önemlidir.
  • Metabolizmanın sağlıklı şekilde çalışması açısından önemli bir rolü vardır. Metabolizmayı hızlandırır.
  • Zeytin meyvesinin yüksek oranda kalsiyum minerali içermesinden dolayı kas ve kemik sağlığı bakımdan değerli bir besindir.
  • Yalnızca gıda maddesi olarak tüketilmemekle birlikte saç ve cilt sağlığı açısından da kozmetik alanında ve alternatif tıp alanında sıkça kullanıldığı bilinmektedir.
  • Kan şekeri seviyesini dengelemesi bakımından diyabet hastalarının kullanmaları önerilmektedir.
  • Tansiyon hastalarının da alternatif olarak kullanabilecekleri besin maddeleri arasında yer alan zeytinyağı kan basıncı seviyesini dengede tutar.
  • Bir yemek kaşığı zeytinyağı 120 kaloridir. Bu bakımdan sağlıklı bir gıda maddesi olsa da dikkatli tüketilmesi gerekmektedir.

  Enerji ve Besin Ögeleri

  100 Gr için

  Enerji (kcal) : 884
  Yağ (g) : 100
  Doymuş Yağ (g) : 14
  Karbonhidrat (g) : -
  Şekerler (g) : -
  Protein (g) : -
  Tuz (g) : -
  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.