Ege Pazarı  Zeytin Yagi

Naturel Sızma Zeytinyağı 5 lt

449,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Zeytinyağı, içeriğindeki vitamin, mineral ve asitler ile tam bir şifa kaynağıdır. Zeytinyağı içerisinde bol miktarda E vitamini bulunur. Ayrıca insan sağlığı için önemi bilinen omega-3,  omega-6 yağ asitleri ve polifenoller ile güçlü bir antioksidan olma özelliğine sahiptir. Mevsiminde özenle toplanan, en kaliteli zeytinler bekletilmeden ayıklanır ve hiçbir katkı maddesi, kimyasal kullanılmadan doğal yollarla sıkılır. Dolgun bir tada ve lezzete sahip olan naturel sızma zeytinyağı elde edilir. Sizi ve sağlığınızı düşünen Ege Pazarı, tamamen doğal ortamlarda üretim yapan üreticilerin ürünlerine yer verir.

  Naturel Sızma Zeytinyağı Kullanım Önerileri

  Naturel sızma zeytinyağını; yemeklerde, kahvaltı ve salatalarda kullanabileceğiniz gibi her daim sofranızda bulundurarak daha pek çok farklı şekilde tüketebilirsiniz.

  Ürün, erken hasat zeytinlerin ortalama 24 derecede soğuk sıkım yapılarak elde edilir.

  Naturel Sızma Zeytinyağının Faydaları

  • Karaciğer sağlığı açısından faydalı etkileri olduğu bilinmektedir. Karaciğerin temizlenmesine yardımcı olan önemli besin maddeleri arasında yer alır.
  • Antioksidan içeriği yüksek bir besindir. Vücut üzerinde biriken yararsız maddelerin atılmasında önemli rol oynar.
  • Sindirim sisteminin güçlenmesi için görev alır. Düzenli bir sindirim yolları için düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir. Sindirimin rahatlatılmasını sağlayan zeytinyağı kabızlık gibi problemlerin önüne geçer.
  • Sağlıklı bir metabolizma için olmazsa olmaz besinler arasında yer alır. Metabolizmanın sağlıklı çalışması açısından önemlidir. Metabolizması yavaş çalışan kişilerin özellikle tüketmeleri önerilmektedir.
  • Yüksek oranda kalsiyum minerali içerir. Dolayısıyla kas ve kemik sağlığının korunması bakımından önemlidir.
  • Saç ve cilt bakımı için kozmetik ve alternatif tıp alanında sıkça kullanılmaktadır.
  • Kan şekeri seviyesini ve kan basıncı seviyesini dengeler.
  • Bir yemek kaşığı zeytinyağı 120 kalori demektir. Bu anlamda, her ne kadar sağlıklı bir gıda maddesi olsa da dikkatli tüketilmesi gerekmektedir.

  Enerji ve Besin Ögeleri

  100 Gr için

  Enerji (kcal) : 884
  Yağ (g) : 100
  Doymuş Yağ (g) : 14
  Karbonhidrat (g) : -
  Şekerler (g) : -
  Protein (g) : -
  Tuz (g) : -
  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.