-%15
24,69 TL
20,99 TL
-%15
24,69 TL
20,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Mahlep özellikle hamur işlerinde kullanılmaktadır. Halk arasında İdris ağacı, taş kirazı, kokulu kiraz gibi isimlerle de bilinmektedir. Adeta büyüleyici bir kokusu vardır. Kandil simitlerinin yapımında sıklıkla kullanılmaktadır.

  Mahlebin Faydaları Nelerdir?

  • Süt ile karıştırarak tüketmek kemik ve kas gelişimini destekler. Özellikle çocuklara içirmek son derece faydalı olacaktır.
  • Cinsel gücü arttırıcı bir özelliğe sahiptir.
  • Astım hastalarının tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Öyle ki nefesi rahatlatır, nefes alışverişini kolaylaştırır.
  • Balgam söktürücü özelliğe sahiptir.
  • İleride prostat sorunları yaşamamak adına tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Mide sorunları için yararlı etkilerinden söz etmek mümkündür. Hazımsızlık yaşayan kişilerin kullanması uygundur. Gaz şikâyetlerini gidermek için etkili bir besin maddesidir.

  Mahlep Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Mahlep Tozu Nerede Kullanılır?

  Tozunu çoğunlukla hamur işlerinde kullanmak yaygındır. Mahlep deyince akla ilk olarak meşhur kandil simitleri gelmektedir. Kandil simidinin yapımında mahlep olmazsa olmaz besin maddeleri arasında yer almaktadır. Kendine has hoş bir kokusu olan mahlebi yine kurabiye, poğaça gibi hamur işlerinde kullanmak mümkündür. Verdiği cezbedici lezzeti ile Türk mutfağında sık kullanılan baharatlar arasında yer almaktadır. Öte yandan pilav yapımında da tercih edilmesi ile bilinmektedir.

  Mahlebin Tadı Nasıldır?

  Çiğ olarak doğrudan tüketildiğinde acımsı bir tat bırakmaktadır. Ancak karışım yapıldığında eşsiz bir lezzet sunar. Zaten tek başına tüketilebilecek baharatlar arasında pek tercih edilmemektedir.

  Mahlep İçilir mi?

  Anadolu mutfağında sıklıkla hamur işlerinde kullanılan mahlebin doğrudan tüketimi çok fazla tercih edilmemektedir. Acımsı bir tadı olan mahlebi ancak hazımsızlık problemi yaşayan kişilerin su ile karıştırarak tüketmesi şikâyetlerin giderilmesinde etkili olabilmektedir.

  Mahlep Tatlılarda Kullanılır mı?

  Damak zevkine göre helva tatlısının içerisine karıştırılabilir. Ancak daha çok simit, poğaça ve kurabiye gibi hamur işlerinde kullanılmasıyla bilinmektedir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.