Ege Pazarı  İncir

Lüks Kuru İncir 1000 Gr

124,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Aydın’ın dağlık bölgelerinde büyüyen ve kuruyan incirler sizin için özenle toplanır. Yetişirken herhangi bir kimyasal madde ile beslenmeyen dağ incirleri, tüm ihtiyaçlarını topraktan ve yağmurdan alır. Tadı ve kalitesi cezbedici olan Aydın lüks dağ incirinin yalnızca yetişmesi değil kurutma aşaması da doğada gerçekleşir. Yeterli olgunluğa erişen incirler dalında gün ışığıyla kurur.

  Doğal ve Kaliteli Lüks Kuru İncir

  Toplanan dağ incirleri, çeşitli kalite kontrol işlemlerine tâbi tutulur. Böylece riskli ürünler ayrılır ve incirlerin doğal haliyle tazeliğini uzun süre koruması sağlanır. Dalında kuruyan Aydın lüks kuru incir 1000 g ağırlığındaki özel ambalajı içerisinde sizlere sunulur.

  Lüks Kuru İncirin Faydaları

  1. Lif açısından zengindir.
  2. Sindirim ve boşaltım sistemini düzenler.
  3. Hazımsızlığın giderilmesinde etkilidir.
  4. Kansızlığın giderilmesine yardımcı olur.
  5. Şeker hastalığı olan kişilerin tatlı niyetine tüketmeleri tavsiye edilir.
  6. Tansiyonu düzenler.
  7. Kan basıncı seviyesini dengeler.
  8. Cilt sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Düzenli tüketildiğinde yaşlanma ile birlikte görülen kırışıklık problemlerinin önüne geçer. Bunun yanı sıra cilt bakımı için kozmetik alanında da kullanıldığı bilinmektedir. Yine saç sağlığının korunması noktasında da önemli bir besin kaynağıdır.
  9. Kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudu savunur.
  10. Diyet yapan kişilerin tüketmeleri gereken meyveler arasında bulunmaktadır. Uygun miktarlarda tüketildiğinde, egzersiz desteği ile birlikte fazla kiloların verilmesine yardımcı olur. Yağ yakımını hızlandırır.
  11. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Vücut direncini arttırarak birçok hastalıklara karşı koruma sağlar ve vücudu savunur.

  Günde Ne Kadar Kuru İncir Yenmeli?

  Kuru incirin bir adedinde 50 kalori bulunmaktadır. Günde bir veya iki adet kuru incir yemek vücudun ihtiyaç duyduğu besin değerlerini karşılayacak niteliktedir. Özellikle potasyum bakımından zengin olması hem kolesterol seviyesini dengelemede hem de tansiyonun düzenlenmesinde yardımcı olur.

  Kuru İncir Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Kuru incir satın alırken incirin fiziki yapısına dikkat etmek önemlidir. Öyle ki bir kuru incir bembeyaz ve oldukça temiz görünüyorsa yüksek bir olasılık katkı maddesi var demektir. Nitekim peroksit isimli bir kimyasal bileşen incirin beyaz renkte ve temiz halde görünmesini sağlamaktadır.

  Enerji ve Besin Ögeleri

  100 Gr için

  Enerji (kcal) : 217
  Yağ (g) : 0,1
  Doymuş Yağ (g) : -
  Karbonhidrat (g) : 81,51
  Şekerler (g) : 51,35
  Protein (g) : 3,06
  Tuz (g) : -
  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.