Ege Pazarı  Baharat

Limon Tuzu Parça

-%15
25,87 TL
21,99 TL
-%15
25,87 TL
21,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Limon tuzu parça besinlerin daha taze kalmasını sağlayan alternatif besin maddeleri arasında yer almaktadır. Limon tuzunun limon meyvesinden elde edildiği bilinse de bu yanlıştır. Öyle ki çeşitli kimyasal bileşenlerin karışımı ile elde edilen bir çeşit asidik ürünler arasında bulunmaktadır.

  Limon Tuzunun Faydaları Nelerdir?

  • Ağız bakımı için kullanıldığı bilinmektedir. Asidik yapısı itibariyle özellikle diş taşlarının giderilmesinde kullanılan alternatif bir üründür. Su ile karıştırılarak gargara yapılması önerilir.
  • Saç sağlığı bakımından da yararlı etkilerinin olduğunu söylemek mümkündür. Yine su ile karıştırarak saç üzerine uygulanabilir.
  • Limon tuzunun besin olarak tüketilmesi de mümkündür. Bu şekilde kullanılması bağırsakların temizlenmesinde etkilidir.
  • Vücuttaki istenmeyen bakterilere karşı savaşır.
  • Böbrek taşlarının vücuttan atılmasında yardımcı görev görür.
  • Cilt sağlığı açısından da faydaları bulunmaktadır.

  Limon Tuzu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Limon Tuzu Kanserojen midir?

  Limon tuzunun bir diğer ismi sitrik asittir. Sitrik asit, organik bir kimyasal bileşiktir. Neredeyse tüm bitkilerin içerisinde yer almaktadır. Bu anlamda limon tuzu kanserojen bir madde olarak kabul edilmemektedir. Öyle ki Amerika Gıda ve İlaç İdaresi sitrik asidi güvenli olarak kabul etmektedir.

  Limon Tuzu Parça Nereden Elde Edilir?

  Limon tuzu önceki zamanlarda doğal yolla elde edilmekteydi. Limon meyvesinin suyunun sıkılmasıyla limon tuzu üretiliyordu. Ancak bu işlem çok maliyetli olduğu için üretime son verildi. Günümüzde limon tuzunun sitrik aside karşılık geldiğini söylemek mümkündür. Buna göre karboksilik asitlerden oluşan organik bir bileşiktir. Aşırı kullanılmadığında herhangi bir yan etkisi ve zararı tespit edilmemiştir.

  Limon Tuzu Nerede Kullanılır?

  Limon tuzunun gerek gıda sektöründe gerek alternatif tıpta kullanım alanı oldukça geniştir. Çeşitleri besinlerinde içerinde kullanılmaktadır. Saç ve cilt bakımı için kullanılan alternatif ürünler arasında yer alır. Özellikle turşu yapımında da tercih edilmektedir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.