Ege Pazarı  İncir

Kuru İncir Süzme

25,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  İncir, taze veya kuru her hâliyle eşsiz bir besin kaynağıdır. Özellikle kurutulmuş incir, yüksek besin değerleri ve vitamin, mineral dolu içeriğiyle sık sık tüketilmesi gereken gıdalar arasında yer alıyor.

  Vücudu Güçlendirici Kuru İncir Süzme

  Kuru İncir Süzme, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve vücut direncini artırıyor. Böylece özellikle vücudun vitamine ve minerale ihtiyaç duyduğu kış aylarında süzme kuru incir tüketilmesi öneriliyor.

  Kuru İncir Süzme Doğal Üretim Süreci

  Kuru incir çeşitlerinden biri olan süzme incir, jumbo boy dalında kuruyan dağ incirlerinin özenle toplanması ile elde ediliyor. Kurutma işlemi sırasında herhangi bir katkı maddesi eklenmiyor.

  Dalında kuruyan dağ incirleri, sizler için paketleniyor ve süzme kuru incir hâlini alıyor. Koruyucu madde içermeyen Kuru İncir Süzme, en sağlıklı hâliyle size ulaşıyor.

  Süzme Kuru İncirin Faydaları Nelerdir?

  1. Lif değeri yüksek bir besin olmasından dolayı sindirim sistemi sağlığı bakımından oldukça etkili bir besindir. Sindirim sisteminin düzgün çalışması için mucizevi bir besindir.
  2. Tam bir şifa kaynağı olarak nitelendirebileceğimiz süzme kuru incir diyabet hastalarının tüketmeleri için önerilen besin maddeleri arasında yer almaktadır. Kan şekeri seviyesini dengeleme sürecinde oldukça yardımcı bir besin görevi görür.
  3. Potasyum içeriği çok yüksek besinler arasında bulunmaktadır. Dolayısıyla kan basıncını dengeler ve tansiyonu düzenler. Buna göre özellikle tansiyon hastalarının tüketmeleri önerilmektedir. Aynı zamanda kalp ve damar hastalıklarına karşı iyileştirici niteliği bulunmaktadır.
  4. Süzme incir yalnızca gıda maddesi olarak değil kozmetik ürünü olarak da kullanılmaktadır. Bu anlamda, bakım kürleri için alternatif tıp alanında veya bakım ürünleri için kozmetik alanında sıkça kullanılan ürünler arasında yer alır. Özellikle cilt sağlığının korunması bakımından olumlu etkilerinin olduğu düşünülmektedir. Aynı zamanda düzenli olarak kullanıldığında yaşlanma ile birlikte görülen kırışıklıkların en aza indirilmesi için de kullanıldığı öne sürülmektedir.
  5. İncirin lif değerinin yüksek olması ve tokluk hissi yaratması anlamında diyet yapan kişileri cezbedici bir besin olduğu söylenebilir. Düzenli ve kontrollü bir şekilde tüketildiğinde ciddi anlamda fazla kiloların verilmesi noktasında olumlu etkileri olduğu belirtilmektedir.
  6. İçeriğindeki çok sayıda vitamin ve mineral bileşenleri sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

  Enerji ve Besin Ögeleri

  100 Gr için

  Enerji (kcal) : 217
  Yağ (g) : 0,1
  Doymuş Yağ (g) : -
  Karbonhidrat (g) : 81,51
  Şekerler (g) : 51,35
  Protein (g) : 3,06
  Tuz (g) : -
  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.