Kozalak Şurubunun Bilinmeyen Faydaları

21 Kasım 2021
Kozalak Şurubunun Bilinmeyen Faydaları

Hastalıklara karşı koruyucu özelliği ile ön plana çıkan çam kozalağı şurubu son zamanlarda ilgi odağı oldu. Özellikle pandemi döneminde dikkat çeken kozalak şurubu tüketimi artış gösterdi. Soğuk algınlığı, nezle, grip gibi hastalıklara karşı sizler de alternatif besin arayışındaysanız kozalak şurubunu deneyebilirsiniz. Kozalak şurubu neye iyi gelir, kaç gün içilmeli, kaç yaşa kadar kullanılır gibi yine insanlar tarafından çokça merak edilen sorulara yanıt arayacağız.

Kozalak Şurubunun Faydaları Nelerdir?

Birçok hastalığa karşı vücudun direnç kazanmasını sağlayan kozalak şurubunun faydaları aşağıdaki gibi toparlamak mümkündür: 

-Bağışıklık sistemimizin güçlenmesinde etkili alternatif bir besindir.

-Enerji verir, vücudu dinç tutar.

-Uyku problemleri yaşayan kişiler için etkilidir.

-Metabolizma düzeni için birebirdir.

-Stresli dönemlerde kullanılması tavsiye edilir. Sakinleştirici bir özelliğe sahiptir.

Kozalak Şurubu Kalorisi

Tamamen karbonhidrat bileşenlerine sahip bir besin çeşididir. Kalori bakımından oldukça düşük bir değere sahiptir. Örneğin bir çorba kaşığı içerisinde 4 kalori vardır.

Kozalak Şurubu Kaç Gün İçilmeli?

Bazı besinlerin vücuda sağladığı yararlı etkileri gözlemleyebilmek için bir süre kullanmak gerekmektedir. Bu besinlerden birisi de kozalak şurubudur. Günlük olarak bir yemek kaşığı tüketmek faydalı olacaktır.

Kozalak Şurubunun Faydaları

Kozalak Şurubu Kaç Yaşa Kadar Kullanılır?

Çoğumuzun bildiği gibi bazı besin maddelerini 1 yaşından küçük çocuklara yedirmek ya da içirmek zararlıdır. Bunlardan biri olan kozalak şurubu da 1 yaşından küçük çocuklara kesinlikle verilmemelidir. Öte yandan 1-4 yaşındaki çocuklar için günlük 1 tatlı kaşığı vermek, 4 yaşından sonra ise günlük 1 yemek kaşığı tüketmek yararlı olacaktır. Kozalak şurubunu sabah aç karnına içmek daha faydalı olur. Ancak öksürük, nefes darlığı, göğüs ağrısı gibi şikâyetleri olan kişilerinden akşam yatmadan önce içmeleri ve ortalama yarım saat su ve başka sıvı tüketimi yapmamaları uzmanlarca tavsiye edilmektedir.

Kozalak Şurubu Fiyatları

Tam bir şifalı ürünler arasında değerlendirebileceğimiz kozalak şurubuna Ege Pazarı'ndan uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Çam kozalaklarının henüz tazeyken toplanmasıyla elde edilir. Ayriyeten ürünlerimiz hiçbir katkı ve koruyucu maddesi içermemektedir. Ayrıca düzenli olarak gerçekleştirmeyi amaçladığımız farklı kampanyalarımızdan da faydalanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.