Ege Pazarı  Sekerleme

Kozalak Şurubu

44,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Çam kozalakları taze ve henüz yeşil haldeyken özenle toplanır ve kozalak şurubu yapılır. Hiçbir katkı ve koruyucu madde eklenmeden elde edilen doğal kozalak şurubu hem sağlık açısından faydaları hem de doğal aroması için tercih edilir. Güvenilir ve doğal ortamlarda yetiştirilen kozalaklardan elde edildiği için güvenle tüketebilir, faydalarından ve lezzetinden yararlanabilirsiniz.

  Kozalak Şurubunun Faydaları

  Kozalak şurubu kullanımı çok eskiye dayanan özel bir yiyecektir. Kozalak şurubu, içerdiği tanen, antioksidan, antiviral ve parazit önleyici sayesinde dinç olmanıza ve enerjik hissetmenize yardımcı olur. Soğuk algınlıklarında vücut direncini destekler.

  Faydalarının yanı sıra lezzet açısından da tercih edilen kozalak şurubunu dondurma ve kreplerin üzerine bal ve sos yerine kullanabilir, içeceklerinize aroma verici olarak ekleyebilirsiniz.

  Kozalak Şurubu Nasıl Tüketilmelidir?

  Bazı şifalı ürünlerin vücut üzerinde etkilerinin görülebilmesi için düzenli olarak tüketilmesi önemlidir. Bu anlamda, kozalak şurubunu düzenli aralıklarla tüketebilirsiniz. Günlük bir yemek kaşığı kadar içmek faydalı etkiler gösterecektir.

  Kozalak Şurubunu Kimler Kullanabilir?

  Hepimizin bildiği gibi bak besini bir yaşından küçük çocuklara verilmemelidir. Bu anlamda, aynı değere sahip kozalak şurubunun da bir yaşından küçük çocuklara verilmesi önerilmemektedir. Diğer bir taraftan 1-4 yaş aralığında bulunan çocuklara ise yalnızca bir tatlı kaşığı vermek gereklidir. 4 yaş sonrasında ise günlük bir yemek kaşığı verilmesinde bir sakınca yoktur. Çam kozalağı şurubunun aç karnına tüketilmesinin daha faydalı olduğu öne sürülmektedir. Ancak solunum yolları üzerinde problem olan kişilerin özellikle akşam yatmadan hemen önce içmelerinin göğüs ağrısı ve nefes darlığı gibi problemlerin ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu söylenebilir.

  Çam Kozalağı Şurubunun Kalorisi

  Kozalak şurubu kalori bakımından düşük bir değere sahiptir. İçeriğinin yüzde yüzü karbonhidrat bileşenlerinden oluşsa da bir çorba kaşığı akçaağaç şurubu 4 kaloridir.

  Enerji ve Besin Ögeleri

  100 Gr için

  Enerji (kcal) : 296
  Yağ (g) : 0
  Doymuş Yağ (g) : 0
  Karbonhidrat (g) : 73,3
  Şekerler (g) : 52,4
  Protein (g) : 0,6
  Tuz (g) : 0
  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.