Köy Ürünleri Nelerdir?

29 Aralık 2021
Köy Ürünleri Nelerdir?

Köy ürünleri ya da organik ürünler veya doğal ürünler diye de telaffuz edilen çeşitli ürünler günümüz dünyasında daha da değerli olmaya başladı. Yiyecek içecek endüstrisinde kullanılan çeşitli gıda ilaçları, boyaları veya farklı etmenler tüketicileri köy ürünlerine yöneltti. Peki, köy ürünleri nelerdir?

Köy Ürünleri Nelerdir

Köy Ürünleri

Sağlıklı beslenmek için organik gıda tüketimi oldukça önemlidir. Özellikle kentleşmeyle birlikte organik köy ürünlerine ulaşmak giderek zor bir hal almıştır. Bu anlamda Ege Pazarı olarak tamamen doğal yollarla üretilmiş ve insan sağlığı açısından tamamen yararlı olan çeşitli organik köy ürünlerine ulaşmak artık çok kolay. Yöresel ürünler kategorimiz altında yer alan köy ürünleri sayfasına tıklayarak onlarca ürün çeşidini inceleyebilir ve siparişlerinizi gönül rahatlığı ile oluşturabilirsiniz. Peki, köy ürünleri nelerdir?

Zeytinler: Köy kırması yeşil zeytin, yağlı siyah çizik zeytin, siyah sele zeytin ürün grupları tamamen organiktir. Ege bölgesinin meşhur zeytinlerinden elde edilir. Hiçbir katkı maddesi içermez.

Kurular: Dolmalık patlıcan kurusu, dolmalık kırmızıbiber kurusu, dolmalık kuru kabak, domates kurusu Ege Pazarı olarak tamamen doğal yollarla elde edilir. Kurutma işlemi güneş altında yapılır. Hiçbir sebze ya da meyve kurutulma sırasında ısıl işleme tabi tutulmaz.

Salçalar: Ev yapımı doğal biber salçası, domates sosu ve ev yapımı doğal domates salçası ürünlerimiz de tamamen doğaldır. Organik yollarla yetişen biber ve domatesler toplanarak salça haline getirilir.

Baharatlar: Ev yapımı doğal kırmızı toz biber de organik köy biberinin kurutularak toz haline getirilmesi ile elde edilir. Diğer ürünlerimizde olduğu gibi hiçbir katkı maddesi içermez.

Erişteler: Ev yapımı doğal köy eriştesi, ev yapımı doğal pancarlı köy eriştesi, ev yapımı doğal domatesli köy eriştesi, ev yapımı doğal havuçlu köy eriştesi ev yapımı doğal sebzeli köy eriştesi, ev yapımı doğal ıspanaklı köy eriştesi de meşhur organik köy ürünleri arasında yer alır.

Ev yapımı doğal köy tarhanası, kelebek cevizli sucuk, keçiboynuzu, nar ekşisi, natürel sızma zeytinyağı, salamura asma yaprağı, bozkır tahini ve zeytinyağı sabunu gibi daha birçok çeşitte organik köy ürünlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.