Köy Kırması Yeşil Zeytin

16 Ocak 2022
Köy Kırması Yeşil Zeytin

Ham bir meyve olarak düşünebileceğimiz yeşil zeytin, olgunlaşma evresini tamamlamadan toplanmaktadır. Acısını alarak salamuraya yatırdığımız köy kırması yeşil zeytin tamamen doğal olmakla birlikte kesinlikle hiçbir katkı maddesi içermemektedir.

Katkısız Köy Kırması Yeşil Zeytin

Yöresel ürünlerimiz arasında yer verdiğimiz Aydın doğal köy kırması yeşil zeytin koruyucu, gıda boyası gibi daha birçok farklı kimyasallar da dâhil olmak üzere hiçbir şekilde katkı maddesi içermemektedir. Aydın’ın meşhur zeytin ağaçlarından toplanan yeşil zeytinler tamamen doğal süreçlerden geçerek paketlenmekte ve satışa sunulmaktadır. Bir çeşit köy ürünü olan taş kırma yeşil zeytin tadı bakımından eşsiz bir besindir. İnsan sağlığı açısından da yararlı etkileri olan bu mucizevi ürünü deneyimleyerek adeta geleneksel köy lezzetiyle buluşmuş olacaksınız.

Köy Kırması Yeşil Zeytin

Yeşil Zeytinin Faydaları Nelerdir?

Köy ürünleri arasında adından söz ettiren yeşil zeytin kahvaltıların olmazsa olmaz besinleri arasında yer almaktadır. Önemli besin değerlerine sahip olmasından dolayı çok kıymetli bir gıdadır. Köy kırması yeşil zeytinin faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

-Öncelikle yeşil zeytinin gıda maddesi dışında kozmetik alanında da kullanıldığını belirtmek gerekir. Özellikle cilt bakımı için faydalanılmaktadır.

-Yeşil zeytinin içerisinde doymamış yağ bileşenleri bulunmaktadır. Bu anlamda zayıflamak isteyen kişilerin diyet listelerine alabilecekleri nadide besinler arasında bulunur. Egzersiz desteği ile birlikte özellikle karın bölgesindeki yağların erimesinde önemli rol oynar.

-Sindirim sisteminin düzenlenmesi bakımından etkili bir besin maddesidir. Bağırsaklar üzerinde oluşan zararlı maddelerin temizlenmesine yardımcı olur.

-İçeriğindeki vitamin ve mineraller bakımından bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

-Romatizma ağrılarına iyi geldiği öne sürülmektedir.

-D vitamini bakımından zengin bir içeriğe sahip olması bakımından vücudun ihtiyaç duyduğu D vitaminini karşılar. Bu anlamda, düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir.

-Kalp kaslarına ve kan damarlarına iyi geldiği belirtilmektedir. Ayrıca kanın pıhtılaşmasını sağlayan etkileri vardır.

-Son olarak çok aşırı tüketildiğinde mide ekşimesi ve ishal gibi durumlar gözlemlenebilir.

Yeşil Zeytin Kaç Kaloridir?

Bir adet köy kırması yeşil zeytin 3 kaloridir. Siyah zeytine kıyasla kalori değeri daha düşüktür. Özellikle diyet yapan kişilerin siyah zeytin yerine yeşil zeytin tükettikleri bilinmektedir. Birtakım vitamin ve mineral bileşenleri bakımından zengin içeriğe sahip olması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi bakımından önemli besinler arasında yer almaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.