Ege Pazarı  Zeytin

Köy Kırması Yeşil Zeytin

24,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Doğal ve yöresel köy ürünlerimizden Aydın doğal köy kırması yeşil zeytin ürünümüzü 1 kg ağırlığındaki paketlerde sizlere sunuyoruz. İçerisine herhangi bir koruyucu, kimyasal ve renklendirici koymadığımız taş kırma yeşil zeytin ile geleneksel köy lezzetlerini sizlerle buluşturuyoruz.

  Katkısız Lezzet Köy Kırması Yeşil Zeytin

  Yöresel ürünlerimizden Aydın köy kırması yeşil zeytin ile zeytini tüm saflığıyla sofralarınıza getiriyoruz. Köyün doğal ortamında yetişen zeytinleri yeşil haldeyken özenle topluyor ve en kaliteli taneleri dikkatle ayırıyoruz. Her bir yeşil zeytini taş ile kırarak suya atıyoruz. Damağınızı şenlendirecek doğal meyvemsi tada ulaşana dek belli aralıklarla zeytini yıkıyoruz. Yıkama işleminde yalnızca su kullanıyoruz. Acı suyunu atan zeytinleri daha da lezzetli hale getirmek için tuz, limon ve sudan oluşan karışımların içerisinde muhafaza ediyoruz.  

  Yeşil Zeytinin Faydaları Nelerdir?

  • Yeşil zeytinin hem besin olarak hem de bakım ürünü olarak kullanıldığını söylemek mümkündür. Bu açıdan yeşil zeytin besini tam bir şifa kaynağı olarak nitelendirilebilir.
  • İçeriğinde doymamış yağ bulunduran çok değerli bir besindir. Diyet listelerinde yer alan başlıca yiyecekler arasındadır. Yağ yakımına yardımcı olur. Özellikle egzersiz yapmadan önce tüketilmesi önerilmektedir.
  • Sindirim sistemini düzenler. Bağırsakları temizler. Sindirim yollarını rahatlatır.
  • Birtakım mineral ve vitamin değerleri açısından çok zengin bir içeriğe sahiptir.
  • Romatizma ağrılarının giderilmesi için alternatif tıp alanında kullanılmaktadır.
  • Özellikle D ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin değerlerini karşılayabilir. 

  Yeşil Zeytin Kaç Kaloridir?

  Yeşil zeytin tamamen doğal bir üründür. İşlenmemiş olması bakımından saf halde bulunur ve bu bakımdan kalori değeri de oldukça düşüktür. Öyle ki bir adet köy kırması yeşil zeytin yalnızca 3 kaloridir. Diyet listelerinde siyah zeytine göre daha çok tercih edilmektedir.

  Köy Kırması Yeşil Zeytin Tüketim Tavsiyesi.

  Köy Kırması Yeşil Zeytini günlük tüketiminiz kadar kavonozdan çıkararıp iki kez yıkayıp daha sonra egepazarı zeytinyağı ve rendelenmiş sarımsak ile soslandarak tüketebilirsiniz.

  Afiyet olsun

  Enerji ve Besin Ögeleri

  100 Gr için

  Enerji (kcal) : 145
  Yağ (g) : 15,3
  Doymuş Yağ (g) : 0
  Karbonhidrat (g) : 2,8
  Şekerler (g) : 0
  Protein (g) : 1,3
  Tuz (g) : 1,9
  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.