Ege Pazarı  Baharat

Köfte Harcı

-%15
17,64 TL
14,99 TL
-%15
17,64 TL
14,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Köfte harcı, et ürünlerinin tariflerinde kullanılmaktadır. Köfte harcının içerisinde karabiber, toz biber, kişniş, köri, kimyon, yulaf ezmesi, galeta unu, soğan, sarımsak, maydanoz, tuz ve toz şeker gibi birçok besin maddesi bulunmaktadır.

  Köfte Harcının İçinde Neler Var?

  Bir köfte harcının içinde standart ürünler yoktur. Yoğunlukla karabiber, acı toz biber, kişniş, kekik, kimyon kırmızı toz biber, yenibahar, galeta unu, soğan, sarımsak, maydanoz ve tuz gibi besin maddelerinin karıştırılması ile elde edilmektedir.

  1 Kilo Kıymaya Ne Kadar Köfte Harcı Konulur?

  Damak zevkinize göre bu ölçü azaltılıp arttırılabilir. Standart tariflerde bir kilo kıyma içerisinde ortalama 80 gram köfte harcının yakıştığı belirtilmektedir. Yarım kilo kıymaya 40 gram eklemeniz yeterli olacaktır.

  Köfte Harcı Nerelerde Kullanılır?

  Adından da anlaşılacağı üzere köfte harcını çoğunlukla kırmızı et ürünleri ile karıştırarak kullanmak yaygındır. Örneğin bir sebze yemeğine katılmamaktadır. Ancak sebze yemeği etli yapılıyor ise o zaman köfte harcına ihtiyaç duyulabilir. Yine kıymalı her türlü yemeklerde, kırmızı et ile yapılan yemeklerde lezzet vermesi bakımından Türk mutfağının vazgeçilmez besin maddeleri arasında yer almaktadır. Çiğ köfte tariflerinde de köfte harcını kullanarak farklı lezzet deneyimleri elde edebilirsiniz.

  Köfte Harcı Tavuğa Kullanılır mı?

  Tavuk ve balık gibi beyaz et ürünlerinde elbette köfte harcını kullanılabilirsiniz. Ancak bu damak zevkinize göre değişebilir. Köfte harcını unla karıştırarak farklı bir karışım elde edebilirsiniz. Sonrasında tavukları bu karışıma bulayıp kızartarak tüketebilirsiniz.

  Köfte Harcı Bozulur mu?

  Baharatlar kolay bozulabilen besinler sınıfında yer almamaktadır. Uygun sıcaklıklarda saklanan köfte harcının bozulması söz konusu değildir. Beklettiğiniz yerin havasının temiz ve güneş görmemesi gerekmektedir. Köfte harcını buzdolabında uzun süre tutmak bozulmasına yol açabilir. Çünkü nemlenmesine sebebiyet verecektir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.