Ege Pazarı  Baharat

Keten Tohumu Tane

-%15
15,28 TL
12,99 TL
-%15
15,28 TL
12,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Keten tohumu, ketengiller familyasına ait bir çeşit bitkinin tohumudur. Çeşitli besinlerin içerisine karıştırılarak tüketilmektedir. Özellikle diyet listelerinde yer alan keten tohumu tane insan sağlığı açısından faydalı bir şifa ürünüdür.

  Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir?

  • Antioksidan içeriği yüksek bir besindir. Vücutta biriken zararlı moleküllerin dışarı atılmasını sağlar.
  • Omega-3 yağ asitleri içermesinden dolayı düzenli tüketildiğinde ileride kanser olma riskini minimuma indirir.
  • Kolesterol seviyesini dengede tutan besin maddeleri arasında yer almaktadır. Ayrıca kalp sağlığı bakımından da oldukça yararları olan bir bitkidir.
  • Doğal bir ağrı giderici görevi görür. Yapılan araştırmalara göre keten tohumunun özellikle eklem ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.
  • Kan şekerinin düzenlenmesi açısından etkili bir besin maddesidir.
  • Sindirim problemi olan kişilerin tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Kabızlık gibi sorunların ortadan kaldırılması için alternatif bir besin görevi görür.
  • Radyasyona maruz kalan ya da radyasyon altında çalışan kişilerin özellikle tüketmeleri önerilmektedir.

  Keten Tohumu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Keten Tohumu Nasıl Kullanılır?

  Keten tohumunun filizlendirerek tüketmek daha sağlıklıdır. Nitekim filizlendirilen keten tohumunun tanesi içeriğindeki asitleri dışarı bırakır ve böylece mineral emilimini arttırır. Dolayısıyla keten tohumu tane şeklinde ılık su içerisinde on dakika kadar bekletildikten sonra tüketilebilir.

  Keten Tohumu Zayıflatır mı?

  Keten tohumu zayıflamak için son zamanlarda popüler hale gelen bitkiler arasında yer almaktadır. Diyet yapan kişiler keten tohumu zayıflatır mı sorusunu sormaktadırlar. Öyle ki keten tohumunu hem zayıflamak için kullanabilir hem de sağlıklı beslenmek için tüketebiliriz. Bu şifalı ürünü yoğurt, süt gibi ürünlerle karıştırarak yemek mümkündür. Ayrıca salataların içerisine karıştırabilir ya da kahvaltılık soslar hazırlayabiliriz. Yine granola gibi kahvaltılık gevreklerin içerisine de katarak tüketmek son derece faydalıdır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.