-%15
25,87 TL
21,99 TL
-%15
25,87 TL
21,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Karanfil Türk mutfağı da dâhil olmak üzere tüm dünya mutfaklarında baharat olarak kullanılmaktadır. Alternatif tıpta da yoğun bir şekilde kullanılan karanfilin insan sağlığı açısından oldukça faydası bulunmaktadır.

  Karanfilin Faydaları Nelerdir?

  • Sindirim sistemi problemlerinin giderilmesinde etkilidir.
  • Kanser hastalıklarının görülmemesi için tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Hafızayı güçlendirici bir etkiye sahiptir.
  • Cilt problemlerinin önüne geçer. Sivilce, akne gibi rahatsızlıkların yok edilmesinde önemli rol üstlenir.
  • Hazımsızlığa karşı savaşır. İshal ve kabızlık gibi rahatsızlıkların önüne geçer. Sindirimin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için önemlidir.
  • Potasyum ve kalsiyum deposudur.
  • Ağız kokularını yok etmeye yardımcıdır. Diş ve diş eti rahatsızlıklarını gidermede etkilidir.
  • Bağırsak yollarındaki zararlı bakterilerin öldürülmesinde öne çıkar.
  • Hücrelerin yenilenmesi sürecinde önemli rol oynar.

  Karanfil tüketimi uygun miktarlarda yapılmalıdır. Aksi taktirde erkeklerde birtakım cinsel problemlere yol açabilir. Ayriyeten aşırı miktarda karanfil tüketmek kanın seyrelmesine neden olabilir.

  Karanfil Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Karanfil Zayıflatır mı?

  Karanfilin antioksidan özelliği olduğu bilinmektedir. Bu anlamda, bazı yöntemler uygulayarak düzenli bir şekilde tüketim sağlamak fazla kiloların verilmesinde yardımcı olabilmektedir. Öyle ki karanfille hazırlanan kürler uygulanabilir. Bu aşamada, karanfiller içme suyu içerisinde birkaç gün bekletilebilir. Ardından karanfilli su içilebilir. Hem vitamin alınırken hem de su ihtiyacı giderilmiş olur. Bu sayede metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olunur. Böylece vücuttaki toksin maddeler atılarak kilo vermek olanaklı hale getirilebilir.

  Siyah Çaya Karanfil Atılır mı?

  Evet, atılır. Hatta siyah çaya karanfil atmak farklı bir lezzet deneyimini beraberinde getirebilmektedir.  Karanfilli çay bağırsakların çalışmasına yardımcı olarak sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Öte yandan iltihaplanmalara karşı iyileştirici özelliği ile rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.