Ege Pazarı  Baharat

Karabiber Toz

-%15
28,22 TL
23,99 TL
-%15
28,22 TL
23,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Karabiber iki form şeklinde bulunmaktadır. Bunlar; tane ve toz şeklindedir. Karabiber toz bitki meyvelerinin kurutulması ve ardından öğütülmesi sonrasında elde edilmektedir.

  Toz Karabiberin Faydaları Nelerdir?

  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkilidir. Özellikle kış mevsiminde grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanmamak için düzenli bir şekilde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Potasyum, magnezyum, demir, lif bakımından zengindir. Lif içeriğine sahip olmasından dolayı metabolizmanın rahat çalışmasını sağlamaktadır.
  • Antibiyotik kaynağıdır. Bol C vitamini içerir.
  • Enerji değeri yüksek bir besindir.
  • Sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlar. Bağırsak üzerinde oluşan bakterilerin ortadan kaldırılmasında oldukça etkilidir.
  • Gaz problemlerinin yok edilmesinde yardımcı bir rol üstlenir.
  • Kanserli hücrelerin yayılmasının engellenmesinde etkilidir.
  • Saç, deri ve cilt sağlığı bakımından besleyici niteliktedir.

   

  Karabiber diğer besinler gibi aşırıya kaçılmadan tüketilmesi gerekmektedir. Öyle ki aşırı tüketimi söz konusu olduğunda istenmeyen yan etkiler görülebilir. Aslında günümüzde karabiberin herhangi bir yan etkisine rastlanmasa da aşırı tüketim özellikle mide problemlerine neden olabilmektedir.

  Toz Karabiber Nasıl Kullanılır?

  Karabiberin toz şeklindeki formu tane şeklindeki formuna göre daha fazla tüketilmektedir. Aslında bu kullanım alanının daha geniş olmasından kaynaklıdır. Tane karabiber daha azalanda kullanılabilirken toz karabiber daha rahatlıkla kullanılabilmektedir. Toz karabiberi çeşitli yemekler ve salatalar içerisine karıştırılabilir. Günümüzde en çok pilav yanında tüketilmesi meşhurdur. Öte yandan beyaz ve kırmızı et ürünlerini soslama sürecinde en çok faydalanılan baharatlar arasında bulunmaktadır.

  Gerçek Karabiber Nasıl Anlaşılır?

  Karabiber satın alırken en çok merak edilen gerçek olup olmadığıdır. Karabiberin kokusu ve dokusu onun gerçek olduğunu gösterir. Taze karabiber hafif parlak bir formda bulunur. Bayat bir karabiber ise mat bir görüntüye sahiptir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.