Ege Pazarı  Kuruyemis

İran Yaş Hurma

-%15
39,88 TL
33,90 TL
-%15
39,88 TL
33,90 TL
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  İran yaş hurma Anadolu Türk mutfağının çok değerli bir besin çeşididir. İnsan sağlığı bakımından oldukça faydası vardır. Düzenli aralıklarla tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Günlük bir veya iki adet İran yaş hurması tüketmek yeterli olacaktır. Fazlası tüketildiğinde istenmeyen sindirim sistemi bozulabilir. Ayriyeten kilo almaya da sebebiyet verebilir.

  İran Yaş Hurmasının Faydaları Nelerdir?

  • Vitamin ve mineral bakımından çok zengin bir meyvedir. A, B, C ve E vitaminlerini içerir. Demir, magnezyum, protein ve lif gibi minerallere sahiptir.
  • Karbonhidrat değeri bakımından ve içeriğinde doğal şeker olmasından dolayı yüksek enerji verir. Ancak dikkatli tüketilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kilo alımı söz konusu olabilir.
  • Zengin bir lif içeriğine sahiptir. Bu anlamda, güçlü bir sindirim sistemine sahip olmak için çok değerli bir besin kaynağıdır.
  • Demir minerali sayesinde kansızlığa iyi geldiği bilinmektedir.
  • Tok tutucu özelliği vardır. Yoğurt, süt veya granola gibi kahvaltılık gevreklerin içerisine enerji vermesi bakımından karıştırılarak tüketilebilir.

  İran Hurması Sağlıklı mı?

  İran yaş hurmasının insan sağlığı açısından faydaları oldukça fazladır. Uygun miktarlarda tüketildiğinde yararlı etkileri olan iran yaş hurmasının sindirim sisteminin iyileştirilmesinde etkili bir besin maddesi olduğu bilinmektedir. Özellikle bağırsakların temizlenmesinde önemli rol oynayan iran yaş hurmasının hazımsızlık ve kabızlık gibi problemleri de ortadan kaldırdığı söylenebilir.

  İran Hurması Kaç Kalori?

  Hurma çeşitleri neredeyse birbirlerine yakın kalori değerlerine sahiptir. Örneğin bir adet İran yaş hurması yaklaşık 30 kalori değerindedir. Lif bakımından değerli bir meyve olan iran yaş hurması diyet yapan kişilerin listelerine aldığı alternatif bir besin maddesidir. Ara öğünlerde sıklıkla tüketilir. Aşırı tüketilmediği taktirde fazla kiloların verilmesinde yardımcı bir besin kaynağıdır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.