Ege Pazarı  Reçel

Kuru İncir Reçeli

28,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Kahvaltılarımızı süsleyen kuru incir reçeli geleneksel tatlar arasındadır. Kuru incir reçelinin meyve içeriği oranı %45 olmakla birlikte içeriğinde %100 pancar şekeri bulunmaktadır. Doğal bir ürün olan kuru incir reçelinin içeriğinde glikoz şurubu veya türevleri kullanılmamaktadır.

   

  Kaliteli Aydın incirlerinden elde edilen kuru incir reçeli güçlü bir antioksidan içeriğe sahiptir. Bu sayede, doğal bir antibiyotik görevi görmektedir. Ayrıca hiçbir katkı maddesinin kullanılmıyor olması kuru incir reçeli ürünlerinin besin değerlerinde herhangi bir bozulmaya veya eksilmeye de sebebiyet vermemektedir.

   

  Ege Pazarı Kuru İncir Reçeli Ürünlerini Nasıl Üretiyor?

  Hormonsuz ve ilaçsız olarak yetiştirilen incirleri mevsiminde toplayan Ege Pazarı, en lezzetli reçelleri yapmak için hiçbir katkı maddesine yer vermemektedir. Geleneksel tatları en doğal haliyle sofranıza sunmayı amaçlayan Ege Pazarı, kuru incir reçeli ürünlerinde zengin meyve içeriğine yer vermekte ve yalnızca %100 pancar şekeri kullanmaktadır.

   

  Kuru İncir Reçelinin Faydaları Nelerdir?

  Kuru incir reçelinin faydaları şöyle sıralanabilir:

  • Güçlü bir antioksidan kaynağıdır.
  • Doğal bir ürün olmasından dolayı şifalı besinler arasındadır.
  • Bağırsakların temizlenmesinde önemli rol oynar.
  • Bağışıklığı güçlendirmede etkilidir.
  • Doğal bir antibiyotik görevi görür.
  • Çeşitli bakteri ve virüslerin üreyip, çoğalmasını engellemeye yardımcıdır.
  • Mide problemlerine iyi geldiği öne sürülmektedir
  • Tam bir enerji kaynağı olmasından dolayı vücuda enerji verir ve vücudu dinç tutar.

   

  Kuru İncir Reçeli Kaç Kaloridir?

  Kuru incir reçelinin 100 gramında 98 kalori bulunmaktadır. Kuru incir reçelinin içeriği %96 karbonhidrat, %2 protein ve %2 yağ bileşeninden oluşmaktadır. Doğal şeker içeren kuru incir ürünlerinden reçel elde edildiğinde pancar şekerinden de faydalanılmaktadır. Bu anlamda, şeker oranı fazla olan kuru incir reçeli özellikle kilosunu kontrol etmek isteyen ve şeker hastalığı olan kişiler tarafından küçük porsiyonlarda tüketilmesi gerekmektedir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.