Hakkımızda

Ege Pazarı Nedir?

2004 yılında, Fama Gıda çatısı altında kurulan Ege Pazarı “Köyümüzden sofranıza” ilkesiyle yola çıkmıştır. Bu anlamda, doğal gıda ve yöresel ürünleri müşterileriyle buluşturmayı amaç edinmiş olan Ege Pazarı, dijital mecrada alışverişin en keyifli halini sunmayı hedef haline getirmiştir.

Doğal gıda ve yöresel ürünleri en taze ve hijyenik koşullarda ambalajlanmış haliyle tüketiciye ulaştırmak için sürekli çalışmaktadır. Teknolojik altyapısı ve güvenilirliğiyle müşteri memnuniyetini ön plana alan bir yaklaşım temelinde hizmet vermektedir.

Ege Pazarı, kurulduğu ilk günden bu yana hem Ar-Ge yatırımları hem de depolama ve paketleme gibi alanlarıyla geniş bir yayılım göstermeyi başarmıştır. Öyle ki 1500 m² depolama ve 1250 m² paketleme alanı ile toplamda 2750 m² alanda hizmet vermekte ve 1500 ton kapasiteli üretim alanında faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla geniş üretim hacmi sayesinde bölgedeki istihdama da olumlu yönde katkı sağlamaktadır.

Ege Pazarı ürün kategorileri:

Ege Pazarı Hangi Hizmetleri Sunar?

Ege Pazarı, doğal gıda ve yöresel ürün üretimi ve toptancılığı konusunda uçtan uca büyük ölçekli bir hizmet vermektedir. Ege Pazarı’nın organizasyonu içerisinde üretim, ithalat, ihracat, toptan ve perakende satış faaliyetleri yer almaktadır.

Ege Pazarı’nın odaklandığı ana hizmet alanı tamamen doğal içeriklere sahip yöresel ürünlerin tedarik zincirini oluşturup, organizasyonunu yapmaktır. Ege Pazarı, hediyelik kuru incir üretimi ve satışı alanına da hizmet vermektedir.

Ege Pazarı Yurtdışına Hizmet Sunar Mı?

Ege Pazarı, kuru incir ürünlerini çeşitli ülkelere ihracatını yapmaktadır. Bu sayede, kuru incirin sezonluk bir meyve olmaktan çıkaran Ege Pazarı, 4 mevsim ve 12 ay boyunca doğal ve taze olarak kuru incir bulunabilirliğini mümkün kılmıştır.

Ege Pazarı’ndan Toptan Kuru İncir Nasıl Alınır?

Ege Pazarı’ndan toptan kuru incir alabilmek için öncelikle bayi başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Bayi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde Ege Pazarı yetkilileri sizinle bir ön görüşme gerçekleştirmektedir.

Ege Pazarı bayilik başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak için bakınız: Bayilik Başvuru

Ege Pazarı Müşterisi Olmanın Avantajları Nedir?

Ege Pazarı müşterisi olmanın avantajları şöyle sıralanabilir:

 • Kuru incir, doğal gıda ve yöresel ürünler tedarik zincirinde herhangi bir sorun ya da gecikme olmaz.
 • Kuru incir ürünleri tam 14 farklı üretim sürecine dâhil olduğu için doğallığını korur.
 • Kuru incir, doğal gıda ve yöresel ürünlerin paketlenmesinde kullanılan tekniklerden dolayı ürünler tazeliğini kaybetmez.
 • Ege Pazarı, ürünlerin besin değerleri hakkında bilgilendirmelerde bulunur.
 • Ege Pazarı, kuru incir, doğal gıda ve yöresel ürünlerinde hiçbir şekilde katkı maddesi veya ilave şeker kullanmaz.

Ege Pazarı’nın Satış Sonrası Hizmetleri Nelerdir?

Ege Pazarı, doğal gıda ve yöresel ürünlerin satışı sonrasında müşterilere her türlü desteği sağlamaktadır. Ege Pazarı’nın online alışveriş sitesinde yer alan tüm ürünler ile ilgili yaşanan herhangi bir problemde Ege Pazarı ekibi sorunlara en hızlı şekilde çözüm üretmektedir.

Ege Pazarı’nın İade Şartları Nelerdir?

Tazeliğinden ve/veya kalitesinden memnun kalınmayan ürünlerin, %100 müşteri memnuniyeti kapsamında ürün gramajının %5 inden fazla eksilmemiş olması halinde iadesi gerçekleştirilebilir. Buna göre ürünü orijinal ambalajı ile birlikte 7 gün içerisinde Müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek iade edebilirsiniz.

Ege Pazarı iade şartları hakkında daha fazla bilgi almak için bakınız: Garanti ve İade Koşulları

Ege Pazarı’nın Geri Ödeme Politikası Nasıldır?

Ege Pazarı’nda iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. İade edilen ürünlerin Ege Pazarı’na ulaşmasının ardından 7 iş günü içerisinde geri ödeme yapılmaktadır. Ancak geri gönderilen ürünlerin Ege Pazarı’nın anlaşmalı olduğu kargo firması ile gönderilmesi gerekmektedir.

Ege Pazarı Kuru İncir Ürünlerinin Fiyatlarını Nasıl Belirler?

Ege Pazarı, kuru incir ürünlerinin fiyatlarını belirlerken pek çok faktörü göz önünde bulundurmaktadır. Ürünün üretiminde kullanılan ham madde, işçilik ve paketleme gibi konu başlıkları ürünlerin fiyatlarının belirlenmesinde temel alınan etkenler olup, ürünlerin fiyatlarını belirlemede mümkün olan en uygun fiyat garantisini gözetir.

Ege Pazarı Ürünlerini Kaç Günde Teslim Eder?

Ege Pazarı ürünlerini 1-4 gün arasında teslim etmektedir. Hafta içi saat 14.00’ye kadar onaylanan siparişler, aynı gün kargoya verilmektedir.

Ege Pazarı ürünlerinin teslimatı hakkında daha fazla bilgi almak için bakınız: Teslimat Koşulları

Ege Pazarı Hangi Bankalar İle Çalışır?

Ege Pazarı; MasterCard, Visa ve Visa Electron alt yapısına sahip tüm kredi kartlarına sahip bankalarla çalışmaktadır. Ayrıca kapıda ödeme ve havale seçenekleri ile alışveriş süreci tamamlanabilir.

Ege Pazarı havale ödeme seçeneği için İş Bankası ile çalışmaktadır: Banka hesap bilgileri: Türkiye İş Bankası / IBAN: TR98 0006 4000 0013 0020 1961 66

Ege Pazarı’nın Diğer Kuru İncir Üreticilerinden Farkı Nedir?

Doğal gıda ve yöresel ürünleri 18 yıllık bir deneyim ile halka ulaştırmaya devam eden Ege Pazarı, çeşitli kuru incir, doğal gıda ve yöresel ürünlerin üretim ve satış sürecinde %100 müşteri memnuniyeti ile hareket etmektedir.

Ege Pazarı; taze ve en doğal haliyle mevsiminde, Aydın bölgesindeki bahçelerden toplanan ürünlerin, en ekonomik ve en yüksek standartlarla sofranıza gelmesi için birçok farklı bileşene sahiptir. İdeal tarım yöntemleriyle üretilmiş meyvelerin zamanında hasat edilerek ideal kurutma yöntemleri ile tüketilmeye hazır hale getirilmesini sağlamaktadır.

Bu nedenle Ege Pazarı, diğer kuru incir üreticilerinden farklı bir konumda yer almaktadır. Kesintisiz ürün tedariki, doğal ve yöresel ürün seçenekleri, ürün önerileri, ürün tanıtımları, satış sonrası desteği ve çeşitli ülkelere ihracat tecrübesi ile Ege Pazarı Türkiye’nin en büyük kuru incir üreticileri arasındadır.

Ege Pazarı’nın Kurucusu Kimdir?

Ege Pazarı 2011 yılında FAMA Gıda Ürünleri Pazarlama San. Ve Tic. Ltd. Şti çatısı altında kurulmuştur. Savor Grup San. Tic. Ltd. Şti ismiyle www.egepazari.com.tr üzerinden online alışveriş hizmetini sürdürmektedir.

Ege Pazarı’nın Genel Merkezi Nerededir?

Ege Pazarı, Aydın’da kurulmuştur ve genel merkezi de Aydın’da bulunmaktadır. Ege Pazarı’nın genel merkezinin adresi: Altı Eylül Mh. Lokal Sk. No: 19B/23 Köşk/AYDIN

Ege Pazarı’nın Kaç Şubesi Vardır?

Doğal gıda ve yöresel ürünleri müşterileriyle buluşturan Ege Pazarı’nın 6 adet şubesi bulunmaktadır.

Ege Pazarı Şubeleri Nerededir?

Ege Pazarı’nın şubeleri Aydın ve İzmir illerinde bulunmaktadır:

Ege Pazarı’nın Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Ege Pazarı; Instagram, Twitter, Facebook gibi farklı sosyal medya platformlarında yer almaktadır:

Ege Pazarı’nın Telefon Numarası Nedir?

Ege Pazarı’na 0(850) 532 04 57 numarasından veya 0(555) 990 00 90 WhatsApp satış numarasından ulaşabilirsiniz.

Ege Pazarı’nın Vizyonu Nedir?

Ege Pazarı’nın vizyonu; kuru incir ve yöresel ürünlerindeki üretim ve paketleme kalitesinde artış sağlamak ve bunun yanı sıra ürünlerin hem yurt içi hem de yurt dışında her eve girmesini sağlamaktır.

Ege Pazarı’nın Misyonu Nedir?

Ege Pazarı’nın misyonu; tüketiciye her zaman en kaliteli ürünleri sunmak ve incirin en doğal hali ile her eve girmesini sağlamaktır.

Ege Pazarı, internet üzerinden alışveriş yapmayı kolaylaştıran ve ihtiyacınız olan ürünleri güvenle satın alarak adresinize kadar isteyebileceğiniz güçlü bir e-ticaret platformu olma yolunda ilerlemektir. Ege Pazarı; teknik alt yapısı, bilgi donanımı ve yüksek müşteri ilişkileri temsilcileri ile profesyonel bir hizmet almanızı amaçlamaktadır.

Ege Pazarı Kuru İncir Ürünleri Nelerdir?

Ege Pazarı kuru incir çeşitleri şöyledir:

 • Sarı Lop Dağ İnciri: Sarı lop inciri içi dolgun, lezzetli kurutmalık incirdir. Aydın’ın en iyi inciri olarak nitelendirilebilecek Sarı Lop Dağ İnciri sarı renkli ve basık şekildedir. Ballı ve etli oluşuyla son derece lezzetli bir kuru incir çeşididir. Sarı lop incirinin en önemli özelliği kurutmalık olarak üretiliyor olmasıdır.
 • Dağ İnciri: Aydın’ın Germencik ilçesinde özel olarak yetiştirilen Germencik inciri etli bir yapıdadır. İçeriğinde hiçbir katkı maddesi ve kimyasal bileşenlerin bulunmadığı Germencik Dağ İnciri Aydın yöresinin en kaliteli incirleri arasında yer alır. Ballı kuru incirlerden bir diğeri de Germencik ilçesine bağlı Çarıklar köyünde yetişmektedir. Bu nedenle bölgenin ismiyle anılan Çarıklar Dağ İnciri de orijinal kuru incir ürünüdür.
 • Dal Kurusu Süzme İncir: İncirin anavatanı Aydın en orijinal kuru incir çeşitlerinden biri de Dal Kurusu Süzme İncir ürünüdür. Öyle ki Aydın’ın meşhur dağlarında doğal olarak yetişen incirlerin dalında kendiliğinden kuruduğu söylenebilir. Bu anlamda, incirin gerek fiziğini gerek de kimyasını bozacak herhangi bir yapay kurutma veya fiziksel ağartma gibi işlemler söz konusu olmamaktadır.
 • Kuru İncir Süzme: Kuru incir ürünleri arasında popüler olan bu incir çeşidinde unlama yapılmamaktadır. Ağartıcı gibi fiziksel müdahalelerde bulunmayan Kuru İncir Süzme aynı zamanda herhangi bir katkı maddesi de içermemektedir. Buna göre glütensiz ve doğal ürün olarak ön plana çıkar.
 • Ceviz Dolgulu Kuru İncir: İki muhteşem besinin bir araya geldiği Ceviz Dolgulu Kuru İncir ürünü son derece besleyicidir. Tam bir enerji deposu olan cevizli kuru incir kahvaltılarınızda veya ara öğünlerinizde bayılarak yiyeceğiniz incir çeşitleri arasında bulunur. İnsan sağlığı bakımından da sayısız faydası olan bu ürün bağışıklığınızı kuvvetlendirerek vücudunuzu dinç tutar.
 • Zeytinyağlı Kuru İncir: Kuru incirin doğal sızma zeytinyağı ile buluşması sonucunda ortaya çıkan bu şifalı ürün birçok sağlık problemine karşı adeta savaşıyor. Vitamin ve mineral değerleri yüksek olan Zeytinyağlı İncir özellikle sindirim sistemi sağlığının korunmasında etkilidir.

Ege Pazarı Yöresel Ürünler Nelerdir?

Ege Pazarı yöresel ürünleri şöyledir:

 • Ege Otları: Tertemiz havası, berrak denizi ve muhteşem doğası ile kendine hayran bırakan Ege Bölgesi birbirinden özel şifalı otlarıyla sofralarınızı lezzetlendirmeye geliyor. Çeşitli yemek tariflerinize kullanabileceğiniz sağlık deposu Ege Otları alternatif tat arayışında olan kişiler için aromatik lezzetler sunuyor.
 • Reçel: Kahvaltılarımızın vazgeçilmezleri arasında bulunan reçel çeşitleri Türk mutfağının yöresel lezzetlerindendir. Çeşitli sebze ve meyve çeşitleri kullanılarak elde edilen Ev Yapımı Reçeller ile sofralarınız adeta renklenecek.
 • Sirkeler: Besin değerleri yüksek olan sirke salatalarda, soslarda ve bazı yemek tariflerinde kullanılan şifa kaynağı bir üründür. Doğal sebze ve meyve çeşitleri kullanılarak elde edilen sirkeler sağlığınız bakımından doğal koruyucu görevi görür.
 • Şifalı Ürünler: Kaynağında şifa olan besinler arasında yer verdiğimiz zeytinyağlı incir, kozalak şurubu, keçiboynuzu pekmezi şifalı ürünler listesinde yer alıyor. Vücudu birçok hastalığa karşı korumada önemli rol oynayan bu besin maddeleri tam bir antioksidan etkisi gösteriyor.
 • Enginar: En sağlıklı sebzeler arasında bulunan enginar çeşitleri farklı tarifler üzerinde kullanılan versiyonlara sahiptir. Aydın’ın popüler sebzelerinden biri olan enginar Ege Pazarı güvencesiyle sofraların vazgeçilmezi haline geliyor. Bebek enginar, çanak enginar, kalp enginar gibi birçok çeşidi bulunan bu değerli besinlerle lezzetli ve sağlıklı tarifler ortaya çıkarabilirsiniz.
 • Köy Ürünleri: En verimli topraklarda yetişen doğal besinler arasında sebze kuruları, salça çeşitleri, nar ekşisi, sızma zeytinyağı ve zeytin çeşitleri gibi ürünler yer alıyor. Üretiminden paketleye kadar tamamen doğal teknikler kullanılarak elde edilen köy ürünleri hiçbir zararlı katkı maddesi içermiyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.