Granola Çeşitleri Nelerdir?

19 Aralık 2021
Granola Çeşitleri Nelerdir?

Tahıl karışımlarından oluşan bir nevi atıştırmalık besin niteliği taşıyan granola son zamanların sıklıkla tüketilen gıdaları arasında yer almaktadır. Granola çeşitleri özellikle kahvaltılarda ve ara öğünlerinde tüketilmesi için tercih edilmektedir.

Granolanın çok zengin besin bileşenlerine sahip olduğunu söylemek mümkündür. Öyle ki içerisinde fındık, ceviz, yulaf, bal, pekmez, kaju, badem, üzüm, kayısı, erik, yaban mersini, fıstık gibi onlarca çeşit besin bulunmaktadır.

Granola Çeşitleri

Granolanın bir ve iki çeşit ile sınırlandırılabileceğini söylemek yanlış olacaktır. Nitekim zengin besin çeşitliliğine sahip olmasından kaynaklı granola çeşitleri noktasında da bir çeşitlilik söz konusudur. Örneğin en çok sevdiğiniz meyve ya da kuruyemişleri ön planda tutarak bir granola çeşidi yaratmak mümkündür. Ege Pazarı olarak bizlerin siz değerli müşterilerimiz için ürettiği granola çeşitleri aşağıdaki gibidir.

-Granola Çikolata Fındık

-Granola İncir Cevizi

-Granola Kuru Dut Badem

-Granola Kayısı Fındık

Ürünlerimiz tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahiptir. Ayriyeten vegan beslenenlerin de gönül rahatlığı ile tüketebilecekleri formda üretimi yapılmakadır.

Granola Nedir ?

Granola Ne İşe Yarar?

Günümüzün popüler atıştırmalıkları arasında bulunan granolanın insan sağlığı açısından faydaları yadsınamaz. Son derece yararlı bir besin olan granolanın faydaları şu şekilde ele alınabilir:

-Lifli besin içeriklerine sahip olmasından dolayı sindirim sisteminin onarılmasında etkilidir.

-Tok tutucu besin bileşenleri içerir. Bu anlamda, kilo vermek isteyenler ya da kilosunu korumak isteyenler için oldukça yararlı etkilere sahiptir.

-Yüksek içerikte protein değeri içerir. Özellikle süt ve yoğurt ile tüketildiğinde protein oranı daha da artmaktadır.

-Kahvaltılarda ya da ara öğünlerde tüketilen mısır gevreklerine kıyasla daha yararlı etkilere sahiptir.

Granola Kilo Aldırır mı? Granola Kalorisi Nedir?

Granola tüketiminde çok aşırıya kaçılmadığı sürece kesinlikle kilo aldırmaz. Aksine kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyen kişiler için alternatif bir besin olarak değerlendirilir. Granola kaç kaloridir sorusuna geldiğimiz vakit, bu konuda net bir şey söylemek hatalı olacaktır. Çünkü her bir granola çeşidi içeriğinde farklı besinler içermesinden dolayı farklı kalori değerlerine sahiptir. Bu konuda yine de ortalama bir rakam vermek gerekirse bir porsiyon –yani 30 gram granola 130-135 kalori değerine sahiptir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.