Ege Pazarı  Baharat

Ev Yapımı Doğal Kırmızı Toz Biber (Acısız)

34,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Sofraların ve yemeklerin en sevilen baharatlarından birisi olan kırmızı toz biber, lezzetinin yanı sıra içerdiği vitaminler ile insan sağlığı için oldukça faydalıdır. Ev yapımı doğal kırmızı toz biberi yemeklerde ve hamurişi tariflerinde kullanabilir, tariflerinize lezzet katabilirsiniz. Sizi ve sağlığınızı düşünen Ege Pazarı, olgunlaşmış biberleri kurutarak taş değirmende toz haline getirir. Siz de Ege Pazarı güvencesiyle ev yapımı doğal kırmızı toz biberi satın alabilirsiniz.

  Ev Yapımı Doğal Kırmızı Biber Faydaları

  • Kırmızı toz biberde bol miktarda C vitamini bulunur.
  • Mide ve bağırsaklarda oluşan şişkinliği engeller.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kanser riskini azaltır.
  • Öksürük ve boğaz ağrılarına iyi gelir.
  • Kolesterolü önler.
  • Sindirim sistemini destekleyerek hazmı kolaylaştırır.

  Toz Biber Nerelerde Kullanılır?

  Ev yapımı doğal kırmızı toz biber mutfaklarımızda sıklıkla kullandığımız ve ihtiyaç duyduğumuz bir çeşit baharattır. Kırmızı toz biberin pul bibere kıyasla daha fazla kullanım alanı vardır. Öte yandan da kullanım bakımından daha pratiktir. Acısız toz biber, çeşitli yemeklerine içerisinde kullanmak ve özellikle de sos yapımında kullanmak için tercih edilmektedir. Öyle ki pul biber hem acı olması hem de yapısı bakımından pul şeklinde olması sebebiyle daha az tercih edilmektedir. Tatlı toz biberin kullanılabileceği diğer alanlar ise bazı sebze yemekleri, baklagiller, çeşniler, et ürünleri, pilav gibi ana yemeklerdir.

  Toz Biber ve Pul Biber Arasındaki Fark Nedir?

  Genel olarak bakıldığında, her iki biber arasında şekilleri dışında hiçbir fark yoktur. Toz biber de pul biber de kırmızıbiberden elde edilen bir çeşit baharattır. Şekilleri itibariyle aralarında tek fark öğütülme biçimlerinden kaynaklanmaktadır. Pul biber daha iri taneli iken toz biber toz formundadır. Bazı pul biberlerin acı olanları acı kırmızıbiberden elde edilmektedir.

  Enerji ve Besin Ögeleri

  100 Gr için

  Enerji (kcal) : 282
  Yağ (g) : 14,2
  Doymuş Yağ (g) : 2,4
  Karbonhidrat (g) : 49,7
  Şekerler (g) : 7,1
  Protein (g) : 13,4
  Tuz (g) : 0
  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.