Ege Pazarı  Kuruyemis

Ekşi Yaprak Kayısı

-%15
25,87 TL
21,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
07.12.2021
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Kuru meyve denince akla gelen ilk meyvelerden biridir kuru kayısı. Kuru kayısıyı tezgahlarda  genel olarak iki çeşidiyle görürüz. Bunlardan birincisi gün kurusudur. Gün kurusunun rengi neredeyse kahverengidir, tadı ise oldukça tatlıdır. İkinci çeşit ise pek çok kişinin aşina olduğu parlak turuncu rengiyle normal kuru kayısıdır ve kuru kayısının tadı gün kurusuna göre daha az tatlıdır. Aynı zamanda kuru kayısı, gün kurusuna göre daha küçük kalmaktadır.

  Kuru Kayısı Sevenler İçin Farklı Bir Lezzet

  Pek bilinmese de müdavimleri tarafından vazgeçilemeyen, bir kere tadıldığı takdirde diğerlerine pek şans bırakmayan bir çeşidi daha vardır kuru kayısının: Ekşi yaprak kayısı.

  Kayısıların ince bir şekilde kesilerek güneş altında, kükürtsüz kurutulmasıyla, doğal bir şekilde elde edilir ekşi yaprak kayısılar. Tadı gün kurusundan oldukça farklıdır ancak normal kuru kayısıya oldukça yakındır. Yine de kendine has bir tadı olduğunu söyleyebiliriz. Ekşimsi, mayhoş bir tada sahip olan yaprak kayısı özellikle hoşaf yapımı için tercih edilmektedir. İnce yapısı sebebiyle tüketmesi de oldukça keyiflidir.

  Yorumlar
  Müşteri Temsilcisi
  Aktif
  yazıyor...
  Müşteri Temsilcisi
  Merhaba, ben Nimet. size nasıl yardımcı olabilirim?
  İletişime Geçmek İçin Hemen Tıklayınız
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.