Ege Pazarı  Sirke

Doğal Fermente Elma Sirkesi

29,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  % 100 doğal fermente elma sirkesi, döneminde hasat edilen seçkin elmalar ile üretilmektedir. Ham bal ile fermantasyon edilen elma sirkesi, katkısız içeriği ile birçok fayda sağlar. Elma sirkesi; B1, B2, B6, C vitaminleri ve potasyum, kalsiyum, pektin gibi yararlı içeriklere sahip.

  Doğal Fermente Elma Sirkesi Kullanım Alanları

  Zengin besin değeri sayesinde vücudun sindirim sistemini destekler ve cilt problemlerinin giderilmesinde rol oynar. Salata, sos gibi pek çok gıda ürününe, doğanın sunduğu eşsiz lezzetleri katar. Salata ve sos haricinde ürünün faydalarından yararlanmak için elma sirkesini, sıkma meyve suyu veya maden suyu içerisine ekleyerek de tüketebilirsiniz. Doğal ve yöresel gıdaları, Türkiye’nin her bölgesine ulaştıran Ege Pazarı olarak doğal fermente elma sirkesi ürünümüzü siz değerli müşterilerimize sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

  Elma Sirkesinin Yararları

  -Cilt ve saç sağlığı üzerinde olumlu etkilerinin olduğu düşünülmektedir. Saçlarda gözlenen kepek oluşumunun yok edilmesinde alternatif olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra bazı cilt problemlerinin giderilmesi için de kullanıldığı bilinmektedir.

  -Fazla kiloların verilmesinde etkili bir besin maddesi olarak kabul edilmektedir. Diyet yapan kişilerin özellikle sabah aç karnını içtikleri elma sirkesinin yağ yakımın hızlandırdığı öne sürülmektedir.

  -Antioksidan içeriği bakımından oldukça zengin gıda maddeleri arasında yer almaktadır. Bu anlamda, vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasında etkilidir.

  -Sindirim sisteminin düzenlenmesi için tüketilmesi gereken alternatif besinler arasında yer almaktadır. Sindirim yolları üzerinde biriken parazit ve bakterilerin temizlenmesini sağlar.

  -Birçok vitamin ve mineral değerleri bakımından zengin içeriğe sahip olduğu bilinmektedir.

  -Saç kepeğinin önlenmesinde yardımcı olabilir.

  -Diyabet hastalarının tüketmeleri gereken besinler arasında bulunmaktadır. Elma sirkesinin diyabet hastalığı ile ilgili belirtilerin kontrol altına alınması sürecinde önemli etkilerinin olduğu belirtilmektedir. Bu noktada, kan şekeri normal seviyede tutmasıyla öne çıkan önemli bir rolü vardır.

  Enerji ve Besin Ögeleri

  100 Gr için

  Enerji (kcal) : 4,2
  Yağ (g) : 0,05
  Karbonhidrat (g) : 0,8
  Protein (g) : 0,1
  Tuz (g) : 0,03
  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.