Ege Pazarı  İncir

Dağ İnciri

22,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
07.07.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Dal Kurusu Dağ İnciri

  Ege yöresinden tüm Türkiye'ye hatta tüm dünyaya yayılan en güzel lezzetlerden biridir kuru incir. İncirin yaşı da çok güzel ancak sene boyu bulabileceğimiz ve keyifle tüketebileceğimiz kuru incirin yeri çok daha başka.

  Ege'nin Tatlı ve Sağlık Dolu Lezzeti

  Kuru incir tam bir sağlık deposu. Aynı zamanda doğal şeker içeriği sayesinde rafine şekere ihtiyaç duymadan tatlı isteğimizi kesebilecek kadar tatlı. Ancak güzelini bulmak gerçekten zor. Neyse ki bu işi sizler için kolaylaştırıyoruz! En kaliteli incirleri sizler için seçtik, doğru yöntemle kuruttuk ve hijyenik koşullarda paketledik. Sizlere sadece paketi açıp yemesi kaldı.

  Siz de 1000 gramlık avantajlı paketimizi satın alarak evinize Ege'nin en güzel lezzetini, en kaliteli şekilde misafir edebilirsiniz.

  Dağ İncirinin Faydaları

  1. Yüksek oranda lif değerine sahip olan bu mucizevi ürün dağ incirinin insan sağlığı üzerinde onlarca olumlu etkisinin olması ile birlikte tam bir şifa kaynağı olduğunu söylemek son derece doğru olacaktır.
  2. Özellikle C vitamini bakımından zengin içerikte olan dal kurusu incir daha birçok vitamin ve mineral bileşenleri bakımından da oldukça zengin değerlere sahiptir.
  3. Lifli besinlerin açlık hissini yatıştırdığı göz önüne alındığında dağ incirinin de lifli yapıda olması gereği açlık hissini yatıştırdığı ve tokluk hissi yarattığı çok rahatlıkla söylenebilir.
  4. Kalsiyum deposu olması sayesinde kas ve kemik sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan değerli bir besindir.
  5. Düzenli bir şekilde tüketildiğinde bazı solunum yolu rahatsızlıklarını ortadan kaldırdığı düşünülmektedir.

  Dağ İnciri Kaç Kalori?

  Dal kurusu incir diğer birçok meyveye göre yüksek bir kalori değerine sahiptir. Öyle ki bir adet incirin içerisinde 50 kalori vardır. Bu anlamda, her ne kadar sağlıklı bir besin olsa da uygun miktarlarda tüketmek önemlidir. Aşırı tüketim halinde sindirim yolu rahatsızlıkları görülebilir.

  Dağ inciri, ülkemizin Ege bölgesinde yer alan Aydın ve İzmir illerinin dağlarında tamamen doğal süreçlerden geçerek yetişmektedir. Buna göre son derece organik ve hiçbir şekilde katkı maddesi içermeyen bu lezzetli ürün için Ege Pazarı’nı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

  Enerji ve Besin Ögeleri

  100 Gr için

  Enerji (kcal) : 217
  Yağ (g) : 0,1
  Doymuş Yağ (g) : -
  Karbonhidrat (g) : 81,51
  Şekerler (g) : 51,35
  Protein (g) : 3,06
  Tuz (g) : -
  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.