Dağ İnciri Nedir, Faydaları Nelerdir?

09 Aralık 2021
Dağ İnciri Nedir, Faydaları Nelerdir?

Dağ inciri özelliğini tadından almaktadır. Ovalarda yetişen incirlere göre boyutları daha küçüktür. Ayrıca daha susuz bir yapıya sahiptir. Dağ incirinin piyasada kuru incir olarak da bilindiği söylenebilir.

Aydın bölgesinde yetişen dağ incirleri ekstra bir kurutma sürecine dâhil olmazlar. Zaten incirin kendine has olan özelliği de buradan gelmektedir. Tamamen doğal ve organiktir.

Dağ İncirinin Faydaları?

Diğer incirlere göre küçük boyutta ve sert bir yapıdadır. Dolayısıyla incir kurutmak için dağ inciri yerine diğer taze incir tercih edilmelidir. Öte yandan her mevsimde ulaşılabilen bir meyve türü olduğundan her zaman rahatlıkla tüketebilme şansı vardır. Peki, dağ incirinin faydaları nelerdir, dağ inciri ne işe yarar?

-Dağ incirleri yüksek oranda lif bileşeni içermelerinden dolayı sindirim sisteminin düzenlenmesinde oldukça etkilidir. Bağırsakların temizlenmesine ve hazımsızlığın giderilmesine yardımcı olur. Bu sayede kilo alımına sebebiyet vermemektedir. Tabi en başından beri üstünde durduğumuz gibi önerilen miktarda tüketilmelidir.

-Çeşitli vitamin ve mineral bileşenlerine sahiptir. Ayrıca özellikle C vitamini noktasında oldukça zengin içeriktedir.

-Lif içerikli yiyeceklerinin tok tutucu özelliği olmasından dolayı dağ incirinin de lifli yapıda bulunması tokluk hissi yaratmaktadır.

-Muhteşem bir kalsiyum değerine sahiptir. Buna göre kemik gelişiminde etkili bir besindir.

-Düzenli tüketildiğinde solunum rahatsızlıklarının giderilmesinde etkili olduğu belirtilmektedir.

DAĞ İNCİRİ NEDİR, FAYDALARI NELERDİR

Dağ İnciri Kaç Kalori?

Diğer meyvelere göre yüksek bir kalori değerine sahiptir. Bir adet incirin içerisinde 50 kalori vardır. Bu nedenle, aşırı fazla tüketmemek gereklidir.

Dağ İncirini Nereden Satın Alabilirim?

Bu konuda oldukça iddialı olduğumuzu belirtmek isteriz. Öncelikle dağ incirinin Ege bölgesinde yer alan Aydın ve İzmir illerinin dağlarında yetiştiği unutulmamalıdır. İşte tamamen organik ve hiçbir şekilde katkı maddesi içermeyen bir dağ inciri yemek istiyorsanız Ege Pazarı’nı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

En İyi Dağ İnciri Markası ve Fiyatı

Bu konuda hiç şüphesiz en kalite incir türü olduğunu söyleyebiliriz. Kendine özgü tadıyla taze incir meyvesinden ayrılan en iyi incir için Ege Pazarı sitemizi ziyaret edebilir, uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Ayriyeten düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz incir kampanyaları sizleri bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.