Ege Pazarı  Baharat

Çörek Otu Öğütülmüş

-%15
15,28 TL
12,99 TL
-%15
15,28 TL
12,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Çörek otu öğütülmüş formda tüketildiğinde insan sağlığı açısından oldukça yararlı bir besin maddesidir. Öğütülmüş çörek otunun tüketilmesi daha rahattır. Özellikle diğer besinlerle karışım hazırlama süreci daha kolaydır.

  Öğütülmüş Çörek Otunun Faydaları Nelerdir?

  • Alerjik bünyeye sahip kişilerin tüketmesi tavsiye edilmektedir. Öyle ki yapılan araştırmalar özellikle solunum yolu alerjisi olan kişiler üzerinde yararları olduğunu göstermiştir.
  • Alzheimer hastalığının önlenmesinde alternatif bir besin olarak düşünülmektedir.
  • Kolesterolün normal seviyede olması için etkili bir besin maddesidir.
  • Doğal bir ağrı kesici görevi görmektedir.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkilidir.
  • Enfeksiyonel rahatsızlıkların iyileştirilmesinde kullanılır.
  • Mide ağrısı ve kramp gibi şikâyetlerin ortadan kaldırılması için alternatif bir besindir.
  • Çörek otunun sperm sayısını arttırdığına yönelik çalışmalar mevcuttur. Kısırlık problemi yaşayan erkeklerin kullanmaları tavsiye edilmektedir.

  Öğütülmüş Çörek Otu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Zayıflamak İçin Öğütülmüş Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

  Çörek otu insan sağlığı açısından oldukça faydalı bir besindir. Özellikle diyet yapan kişiler çörek otu zayıflatır mı sorusunun cevabını merak etmektedirler. Öyle ki çörek otunu önerilen miktarlarda ve düzenli bir şekilde tüketmek kilo verme sürecinde ve kilo kontrolünün sağlanmasında oldukça yararlı bir etki göstermektedir. Çörek otunu kahvaltı sırasında tüketmek daha etkili olacaktır. Bal ile karıştırarak ara öğünlerde de bir çay kaşığı yemek bir başka alternatif yoldur.

  Öğütülmüş Çörek Otu Nasıl Tüketilir?

  Günümüzde çörek otu poğaça, börek, kurabiye gibi ürünlerin üzerine lezzet vermesi bakımından kullanılmaktadır. Ancak çörek otunu doğrudan tüketmek için öğütülmüş çörek otu seçilmelidir. Diğer bir taraftan damak zevkinize göre yoğurt veya süt ile karıştırarak, kahvaltılarda peynir, yumurta gibi besinlerin üzerine dökerek tüketmek de farklı alternatifler arasında yer almaktadır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.