Ege Pazarı  Baharat

Çörek Otu

-%15
19,99 TL
16,99 TL
-%15
19,99 TL
16,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Çörek otu, özellikle tıp alanında kullanılan en gözde bitkilerden biri olmuştur. Şifalı ürün olarak nitelendirebileceğimiz çörek otunun insan sağlığı açısından birçok soruna iyi geldiği bilinmektedir.

  Çörek Otunun Faydaları Nelerdir?

  • Timokinon içeriği dolayısıyla kanserle savaşmada gösterdiği etkiler bilim insanları tarafından halen araştırılmaktadır.
  • Alerjik hastalıklarda çörek otunun faydalı olduğu belirtilmektedir. Yapılan araştırmalar dâhilinde özellikle solunum yollarında etkili olduğu görülmüştür.
  • Yapılan araştırmalar çörek otunun dikkat ve konsantrasyonu arttırdığını kanıtlamıştır. Bu anlamda, Alzheimer hastalığı tedavisi için kullanılabilmektedir.
  • Kolesterolün dengelenmesinde önemli rolü vardır. Öyle ki kötü kolesterolün azalttığına dair çalışmalar mevcuttur.
  • Regl dönemlerinde ağrıların hafiflemesinde etkilidir.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
  • Enfeksiyonların iyileşmesini hızlandırır.
  • Mide ağrısı ve kramp gibi şikâyetlerin ortadan kaldırılması için alternatif bir besindir.
  • Kısırlık problemi yaşayan erkeklerin kullanmaları tavsiye edilmektedir. Öyle ki çörek otunun sperm sayısını arttırdığına yönelik çalışmalar mevcuttur.

  Çörek Otu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Zayıflamak İçin Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

  İnsan sağlığı açısından oldukça faydalı bir besin maddesi olan çörek otunun zayıflamak isteyen kişilerin diyet listelerine aldıkları bir besin olarak da öne çıktığı görülmektedir. Bu süreçte çörek otunu suda bekleterek suyunu içebilirsiniz. Öte yandan kahvaltılarda ya da ara öğünlerde yiyeceklerinizin içerisine katabilirsiniz. Yine bal içerisine katılarak da tüketmek bir başka alternatif yoldur.

  Çörek Otu Nasıl Tüketilir?

  Günümüzde çörek otu poğaça, börek, kurabiye gibi ürünlerin üzerine lezzet vermesi bakımından kullanılmaktadır. Ancak çörek otunu doğrudan tüketmek de mümkündür. Diğer bir taraftan damak zevkinize göre yoğurtla karıştırarak, kahvaltılarda peynir çeşitlerinin üzerine dökerek veya salatalarda kullanmak da farklı alternatifler arasında yer almaktadır. Çörek otunu düzenli ve önerilen miktarlar göz önüne alarak tüketmek önemlidir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.