Ege Pazarı  Sekerleme

Çikolata Kaplı Kestane Şekeri

-%15
19,88 TL
16,90 TL
-%15
19,88 TL
16,90 TL
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Çikolata kaplı kestane şekeri sevilerek tüketilen atıştırmalıklar arasında yer almaktadır. Çok lezzetli bir tatlı olan kestane şekerinin çikolata kaplamalı olan formu da eşsiz bir lezzet sunmaktadır.

  Kestane Şekerinin Faydaları Nelerdir?

  • Kestane şekerinin potasyum değeri çok yüksektir. Bu anlamda, potasyum eksikliği olan kişilerin tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Ancak diyabet hastası olan kişilerin kestanenin kendisini tüketmeleri sağlıkları açısından daha faydalı olacaktır.
  • Kestane şekeri faydalı tatlılar arasında yer almaktadır. Yüksek enerji verir.
  • Antioksidan kaynağı olarak bilinmektedir.
  • Bazı vitamin bileşenlerine sahiptir. Bunlar B1, B2 ve C vitaminleridir.
  • Mineral bakımından da zengin bir besindir. Demir, kalsiyum, magnezyum, fosfor, çinko bileşenlerine sahiptir.
  • Tok tutucu özelliği vardır. Açlık hissini yatıştırır.
  • İçeriğindeki selenyum bileşeni sayesinde prostat kanserine karşı koruyu özelliktedir.

  Kestane Şekeri Kalorisi Nedir?

  Kestane şekerinin kalori değeri oldukça yüksektir. İçeriğindeki şeker bileşeninden dolayı bir porsiyon kestane şekerinin yaklaşık 950 kalori olduğu söylenebilir. Bu kalori değerleri çikolata kaplı bir kestane şekeri için daha fazla olacaktır. Çikolata kaplı kestane şekerini ara öğünlerde, çay ve kahve gibi içeceklerin yanında tatlı olarak tüketmek mümkündür. Ancak aşırı miktarlarda tüketilmesi hem kilo alımına hem de diyabet gibi benzer hastalıklara neden olabilir. Bunun yerine kestanenin kendisini tüketmek daha yararlıdır. Örneğin bir porsiyon kestane 120 kaloridir. 100 gram kestane ise 200 kalori olarak bilinmektedir.

  Diyette Kestane Yenir mi?

  Kestane besini karbonhidrat bakımından yüksek bir besindir. Çok daha yavaş emilen bileşenlere sahiptir. Bu anlamda diyet yapan kişilerin kontrollü tüketmeleri gerekmektedir. Öyle ki bir porsiyon (60 gram) kestanenin yüzde 88’i karbonhidrattan oluşmaktadır.

  Karyoka Nedir?

  Çikolata kaplı kestane şekerine karyoka da denilmektedir. Dışı çikolata kaplamadır. Ortasında ise kestane ezmesi bulunur.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.