Ege Pazarı  Sekerleme

Cevizli Sucuk

18,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Cevizli sucuk, Anadolu mutfağımızın önemli bir besinidir. Özellikle ara öğünlerde severek tüketilmektedir. Yüksek enerji kaynağı olması ile bilinmektedir. Cevizli sucuk çoğunlukla yararsız bir besin olarak görülse de aslında bu kanı yanlıştır. Aksine önerilen miktarlarda tüketildiğinde, insan sağlığı açısından oldukça yararlı etkileri bulunmaktadır.

  Cevizli Sucuğun Faydaları Nelerdir?

  • Sindirime ihtiyaç duyulmayan şeker bileşeni içerir. Bu anlamda, cevizli sucuk yenildiğinde içeriğindeki şeker hızlı bir şekilde kana karışır. Dolayısıyla tüketildiğinde yüksek enerji verir. Özellikle sporcular ve fiziksel iş gücü ağır olan kişiler için tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
  • İçeriğinde demir besin öğesi bulunmaktadır. Buna göre kansızlığın giderilmesinde etkilidir.
  • Lif açısından zengin bir besindir. Dolayısıyla sindirim problemi çeken kişiler için önerilen yiyecekler arasında yer alır.
  • Kalsiyum bakımından zengin bir içeriğe sahip olması kemik gelişiminde önemli rol oynar. Ayrıca potasyum ve magnezyum bileşenleri bakımından da değerli bir besin olarak bilinmektedir.
  • Tansiyon hastalığı olan kişiler için önerilen besinler arasında yer almaktadır. Tansiyonun düzenlenmesine yardımcı olur.
  • A vitamini bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Dolasıyla saç ve cilt sağlığı, diş ve diş eti sağlığı ile göz sağlığı için önemli bir besindir. Ayrıca vücudun enfeksiyonel hastalıklara karşı dinç durmasına yardımcı olur.
  • Selenyum açısından zengin mineral değerine sahiptir. Bu anlamda, düzenli tüketildiğinde kanser ile savaşmada etkilidir.

  Cevizli Sucuk Kaç Kaloridir?

  Yüksek bir enerji kaynağına sahip olmasından dolayı kalori bakımından yüksek değerlere sahiptir. Örneğin 100 gram cevizli sucuğun içerisinde 268 kalori bulunmaktadır. Bu anlamda, sağlıklı bir besin olsa da kilo kontrolünü sağlamak adına fazla tüketmemek gereklidir. Öyle ki her besinde olduğu gibi cevizli sucuk besininden de fayda görmek isteniyorsa tavsiye edilen miktarda tüketim sağlamak önemlidir.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.