Ege Pazarı  İncir

Ceviz Dolgulu Kuru İncir

64,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Ceviz dolgulu kuru incir, doğal yöntemlerle kurutulmuş dağ incirinin içine yerli üretim ceviz içinin konulmasıyla üretilen bir gıda olarak lezzeti ve sağlıklı özellikleri ile damak zevkinize hitap eder. Birbirini mükemmel tamamlayan ceviz ve kuru incir ikilisi, birçok önemli vitamin ve minerali bünyesinde barındırır. Tam bir enerji deposu olan ceviz dolgulu kuru incir, hem lezzetli hem de doyurucu yapısı sayesinde beğeni ile tüketilir.

  Ceviz Dolgulu Kuru İncirin Faydaları

  1. Sindirim sistemini düzenleyici etkisi olduğu bilinir.
  2. Zengin vitamin ve mineral içeriği sayesinde vücudun günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur.
  3. Kanser türleri dahil olmak üzere birçok hastalığın riskini azalttığı öne sürülen antioksidan etkiye sahiptir.
  4. Cildin beslenmesini ve genç kalmasını kolaylaştırdığı düşünülür.
  5. A, B, C, K vitaminleri ile potasyum, magnezyum, çinko, bakır ve demir mineralleri barındırmaktadır. Bu anlamda bağışıklık sisteminin güçlenmesi noktasında çok önemli etkileri bulunmaktadır.
  6. İçeriğindeki lif bileşenin yüksek olmasından dolayı diyet listelerinde rahatlıkla yer alabilir.
  7. Hücrelerin yenilenmesi için alternatif bir besindir. Bunun beraberinde vücutta biriken toksin maddelerin atılmasında önemli rol oynar.
  8. Sindirim yolları üzerindeki parazit ve bakterilerin öldürülmesinde görevlidir.
  9. Kan basıncını düzenlemesinin yanı sıra kan şekeri seviyesinin dengede tutulması bakımından da önemli bir meyve çeşididir.
  10. Yüksek tansiyonun düşürülmesi için kullanıldığı öne sürülmektedir. Bu anlamda, tansiyon hastalarının uygun miktarlarda tüketmeleri tavsiye edilir.
  11. Sağlıklı bir metabolizma için tüketilmesi önerilmektedir.
  12. Doyurucu etkisi ile açlık hissini bastırır ve tokluk hissi verir.

  Ceviz Dolgulu Kuru İncir Kaç Kalori?

  Bir adet ceviz dolgulu kuru incirin ortalama 65-70 kalori olduğu söylenebilir. Bu eşsiz lezzeti kahvaltılarda, ara öğünlerde tüketmek uygundur. İncir ve ceviz ikilisinin insan sağlığı üzerindeki birçok faydasını görmek için düzenli bir şekilde tüketilmesi önerilmektedir. Metabolizmanın hızlı çalışmasına katkı sağlarken lif değerinin yüksek olması bakımından da sindirim sitemini düzenlediği bilinmektedir. Bu anlamda, aşırı miktarlarda tüketilmediği sürece kilo alımına neden olmamaktadır. Aksi takdirde diyet listelerinizde yer verebileceğiniz bu şifa kaynağı besin sayesinde açlık hissiniz yatışarak tokluk hissiniz açığa çıkacaktır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.