Ege Pazarı  Baharat

Çemen Unu

-%15
16,46 TL
13,99 TL
-%15
16,46 TL
13,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Çemen unu ya da çaman unu, baklagiller familyasına ait bir ot olan buyotu ya da diğer bilinen ismiyle çemen otundan elde edilmektedir. Çemen otu acımsı bir tada sahip olmasından kaynaklı çemen ununun da tadı aynıdır.

  Çemen Unu Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

  • Sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasında etkili bir besin öğesidir.
  • Kan şekerinin dengede tutulması için tüketilmesi önerilmektedir.
  • Antioksidan içeriği sayesinde vücutta biriken toksin maddelerin atılmasında rol oynar.
  • Demir besin değeri yüksek bir gıda maddesidir. Bu sayede kansızlığa iyi geldiği bilinmektedir.
  • Tam bir antibiyotik kaynağıdır. Boğaz yolu enfeksiyonlarının giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca boğaz ağrılarının ve balgam şikâyetlerinin ortadan kaldırılmasında da etkilidir.
  • Kadınlar açısından iki önemli faydası olduğu belirtilmektedir. Bunlardan ilki menopoz dönemlerinin rahat geçirilmesi için diğeri ise anne sütünün artırılmasına yöneliktir.
  • Mide problemi yaşayan kişiler için önemli bir besin olarak görülmektedir. Şişkinlik veya gaz gibi şikâyetlerin giderilmesi için tüketilmesi önemlidir.
  • Bağırsaklar üzerinde oluşan istenmeyen bakterilerin yok edilmesinde etkilidir.

  Çemen Unu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Çemen Ununun İçinde Ne Var?

  Çok eski bir baharat olan çemen ununun içerisinde çemen otu vardır. Çemen otunun kurutulup öğütülmesi işlemi sonrasında elde edilmektedir.

  Çemen Unu Nerelerde Kullanılır?

  Çemen ununun kullanım alanı oldukça geniştir. Öyle ki birtakım soslar içerisinde, kahvaltılıklara, sucuk ve pastırma gibi şarküteri ürünlerinde kullanılabilmektedir. Ayrıca damak zevkine göre çorbaların içerisinde de kullanılabilmektedir. Et yemeklerine ve hatta turşularınızın içerisine de karıştırarak farklı lezzet deneyimi elde etmek mümkündür.

  Çemen Ununun Yan Etkisi Var mı?

  Her besinde olduğu gibi çemen ununun tüketilmesinde de aşırıya kaçmamak gerekmektedir. Öte yandan çemen ununun herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.