Meşeli İnciri Nedir?

22 Mart 2022
Meşeli İnciri Nedir?

İncirin anavatanı olarak nitelendirebileceğimiz Aydın’ın Germencik ilçesinde yetişen Meşeli inciri kendine has özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Germencik beldesine bağlı bir mahalle olan Meşeli en lezzetli incirleri ile adeta ün salmıştır.

En iyi kuru incir ürünlerinin yetiştiği topraklara sahip olan Meşeli’nin dağlık arazilerinde yetişen kuru incirler adını buradan almaktadır. Germencik inciri olarak da bilinen Meşeli incir herkesin severek tüketebileceği atıştırmalıklar arasında yer alır.

Meşeli İnciri Ne Demek? En İyi Kuru İncir Çeşitleri

Meşeli inciri, Germencik bölgesinde yetişen etli ve ballı bir görünüme sahip dağ inciridir. En iyi incir olarak adlandırabileceğimiz Meşeli incirinin insan sağlığı bakımından birçok faydası bulunmaktadır.

Lezzet noktasında da adeta eşsiz bir deneyim sunacak olan Meşeli incirini dal kurusu incir diye de açıklamak mümkündür. Tamamen doğal şartlar altında yetişmekte olan meşeli incirine Ege Pazarı güvencesi ile taptaze şekilde ulaşabilirsiniz.

Ayrıca hiçbir katkı maddesi kullanılmaması nedeniyle kuru incirin vitamin ve mineral değerleri de bozulmamış olmaktadır. İster kahvaltılarda ister ara öğünlerde alternatif bir atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

En İyi Kuru İncir Çeşitleri

Meşeli İncirinin Özellikleri Nelerdir?

En iyi incirlerin yetiştiği yer olan Aydın’ın Germencik bölgesi kuru incir üretimi konusunda oldukça popülerdir. Öyle ki bu arazilerde yetişen incirlerin kendine özgü birçok özelliği bulunmaktadır.

Meşeli incirinin özellikleri arasında etli bir yapıya sahip olması gösterilebilir. Ayrıca lezzet bakımından da ballı formda olması bu kuru inciri diğer incirlerden ayıran özelliklerden bir tanesidir.

Bu anlamda, Aydın sahip olduğu verimli toprakları ile en iyi dağ inciri üretiminde birinci sırada yer almaktadır. Öyle ki bu doğal ve hiçbir katkı maddesi içermeyen incirlerin lezzetini kesinlikle deneyimlemelisiniz.

Meşeli İnciri Ürününe Benzer Diğer Kuru İncir Çeşitleri Nelerdir?

Meşeli inciri ürününe benzer diğer kuru incir çeşitleri arasında Sarı Lop Dağ İnciri yer almaktadır. İri yapısıyla dikkat çeken bu incir türü ise en çok Çarıklar beldesinde yetişmektedir.

Çarıklar’da yetişen en iyi incirler arasında yer alan bir diğer incir çeşidi ise Aydın Çarıklar Dağ İnciri ürünüdür. Ovalarda yetişen dağ incirlerinin boyutları daha küçük ve şekilleri daha yuvarlak bir görünüme sahip olabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.