Granola Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

06 Mart 2022
Granola Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Granola ya da granula kahvaltılarımızda ve ara öğünlerimizde keyifle tükettiğimiz besleyici atıştırmalıklar arasında yer alır. Gerek diyet yapan kişilerin gerek kilosunu kontrol etmek isteyen kişilerin severek tükettiği besinler arasında bulunan granola çeşitleri popüler atıştırmalıklardır.

Granola çeşitli tahıl ve meyve gibi besinlerin bileşiminden meydana gelmektedir. Yulaf ezmesi, çeşitli kuruyemişler, pekmez, bal ve benzeri ürünlerin karıştırılarak fırınlanması sonucunda elde edilen bu yararlı besin maddesi insan sağlığı açısından da çok faydalı bir besine dönüşmektedir. Ancak granolanın içindeki malzemeler beraberinde çeşitli katkı maddeleri veya ilave şeker ile de karşılaşılabilmektedir. Bu noktada granolanın faydaları arasında bulunan birçok yararlı etki insan sağlığı bakımından tam aksine risk oluşturabilmektedir.

Bu anlamda granola satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. İşte bu içeriğimizde doğal granola nasıl olmalı sorusuna cevaplar aramaya çalışacağız.

Granola Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Granola Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Granola satın alırken şunlara dikkat etmek gereklidir:

-Öncelikle granolanın yüzde yüz doğal olması önemlidir. Bu anlamda içeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulunmaya granola çeşitleri tercih edilmelidir.

-İlave şeker içermeyen granola çeşitlerini tercih etmek de bir diğer önemli noktadır. Granolanın içeriğinde bulunan çeşitli meyveler doğal şeker içermektedir. Yine granola yapımında şeker yerine pekmez veya bal gibi doğal besinlerin kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Ege Pazarı Doğal Granola Nedir?

Ege Pazarı tarafından tamamen doğal içerikte üretilen granola hiçbir katkı maddesi ve ilave şeker içermezler. Granola çeşitleri içeriğinde yalnızca yulaf ezmesi, çeşitli kuruyemişler ve kuru meyve, bal, pekmez, zeytinyağı gibi doğal ürünler içerir.

Bunun dışında dışarıda satılan ya da ünlü markalar tarafından satılan çok çeşitli granolalar birçok katkı maddesi, palm yağı, ilave şeker, çeşitli koruyucular gibi zararlı içeriğe sahiptirler. Örneğin dünyaca ünlü Kellogg’s isimli markanın ürettiği granolanın içeriğinde şu maddeler yer almaktadır: İlave şeker, Palm yağı, Emülgatör (soya lesitini), Kükürt dioksit koruyucu madde. Doğal ve sağlıklı bir granolanın içeriğinde bu maddelerin olmaması gerekmektedir:

Ege Pazarı Doğal Granola Çeşitleri Nelerdir?

Ege Pazarı doğal granola çeşitleri şunlardır:

-Granola Hurma & Yaban Mersini

-Granola Çikolata & Fındık

-Granola İncir & Ceviz

-Granola Kuru Dut & Badem

-Granola Kayısı & Fındık

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.