Doğal Fermente İncir Sirkesi Nedir?

20 Mart 2022
Doğal Fermente İncir Sirkesi Nedir?

Fermente gıdalar sağlıklı bir yaşam için gerekli olan besinler arasında yer almaktadır. Buna göre doğal fermente incir sirkesi de insan sağlığı noktasında önemli rol oynayan yöresel bir üründür.

Taze Aydın incirleri kullanılarak elde edilen incir sirkesinin fermente edilmesi sürecinde su ve bal kullanılmaktadır. Ege’nin dağlık arazilerinde doğal olarak yetişen dağ inciri ile su ve bal karışımının aylar süren fermantasyonu eşsiz bir lezzet ortaya çıkarır.

Doğal Fermente İncir Sirkesi

Fermente edilmiş incir sirkesinin tadı aromatik bir yapıya sahiptir. Yumuşak içimi sayesinde herkesin severek tüketebileceği incir sirkesi tamamen doğaldır. İlaçsız ve hormonsuz olarak üretilmesinin yanı sıra hiçbir şekilde katkı maddesi de içermez.

Doğal Fermente İncir Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Doğal fermente incir sirkesinin faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • A,B C ve K vitaminleri açısından zengindir.
  • Lif değeri yüksek bir besin olarak kabul edilebilir.
  • Sindirim sistemini düzenler.
  • Bağırsak yollarında oluşan parazitlere karşı savaşır.
  • Hazımsızlığın yok edilmesinde önemli rol oynar.
  • Antioksidan kaynağıdır. Toksin maddelerin atılmasına yardımcı olur.
  • Kış hastalıklarına karşı vücudu dinç tutar.
  • Kas ve kemik sağlığını korumaya yardımcı olur.

İncir Sirkesi Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

İncir Sirkesi Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

Sağladığı faydaları ile adeta tam bir şifa kaynağı olan incir sirkesini çeşitli tarifler üzerinde kullanmak mümkündür. Günümüzde daha çok çorba ve salatalardaki kullanımları ile bilinen sirkeler çeşitli sos yapımlarında da tercih edilebilir.

Doğal fermente incir sirkesini çorba ve salatalarınızda kullanabileceğiniz gibi çeşitli hamur işi ve sos yapımlarında da kullanabilirsiniz. Özellikle farklı lezzet arayışında olan kişilerin seveceği bir besin olabileceği söylenebilir.

İncir Sirkesi ile Zayıflamak Mümkündü müdür?

Diyet yapan kişilerin en çok merak ettikleri arasında sirke zayıflatır mı sorusu gelmektedir. Tamamen doğal yapıda olan fermente incir sirkesiyle zayıflamak mümkündür. Günlük bir çorba kaşığı incir sirkesi içmek yağ yakımını hızlandırabilir.

İncir sirkesini su ve bal gibi besinler ile karıştırarak da tüketebilirsiniz. Güçlü lifli yapısıyla öne çıkan incir sirkesinin bu sayede tokluk hissi yaratarak açlık hissinizi bastırdığını gözlemleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.