Dal Kurusu İncir Nedir, Nerede Satılır?

17 Ocak 2022
Dal Kurusu İncir Nedir, Nerede Satılır?

İncirin anavatanı Aydın’ın meşhur ürünleri arasında bulunan dal kurusu incir dağlık arazilerde yetişen tamamen doğal olmanın yanı sıra hiçbir katkı maddesi de içermemektedir. Ballı olmasıyla son derece lezzetli bir incir türü olan bu ürün yapısı bakımından da oldukça etli bir görünüme sahiptir.
Dağlık bölgelerde yetişen dal kurusu incirin kendiliğinden büyüyen ve gelişen bir meyve oluğunu çok rahatlıkla söylenebilir. Dağ inciri olarak da bilinmektedir. Çok lezzetli incir türlerinden yalnızca biridir. Organik olmasıyla tam bir şifa kaynağıdır.

Dal Kurusu İncirin Faydaları Nelerdir?

Sevilerek tüketilen dal kurusu incirin tam bir şifa kaynağı olduğu söylenebilir. İnsan sağlığı açısından gerçekten çok yararlı bir besindir. Günlük düzenli tüketildiğinde neredeyse vücudun tüm vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayacak özellikte olması dikkat çekmektedir.

-Vitamin ve mineral değerleri bakımından oldukça zengin bir besindir. İçeriğinde A, B, C, K vitaminleri ile potasyum, magnezyum, çinko, bakır ve demir mineralleri yer almaktadır.

-Lif içeriği yüksek bir besindir. Bu anlamda, sindirim sisteminin düzenlenmesi bakımından yararlı etkileri vardır. Ayrıca diyet yapanlar tarafından özellikle tercih edilmektedir.

-Vücut hücrelerini yeniler. Ayrıca kansere yol açan hücreler ile savaşır. Böylece ileride kanser olma riskini azaltır.

-Yüksek antioksidan içeriğine sahiptir. Buna göre toksin maddelerin atılmasında önemli rol oynar.

-Kan basıncını düzenler ve kan şekeri seviyesini dengeler. Diyabet hastaları için önerilen alternatif gıda maddeleri arasında bulunur.

-Cilt ve saç sağlığı bakımından olumlu etkilerinin olduğu belirtilmektedir.

-Tansiyona iyi geldiği öne sürülmektedir.

Dal Kurusu İncir

İncir Kaç Kaloridir?

Bir adet dal kurusu incir 50 kaloridir. Protein, lif, potasyum, kalsiyum ve demir bileşenleri bakımından zengin içeriğe sahiptir. Düzenli tüketilmesi halinde insan sağlığı üzerindeki yararlı etkileri oldukça fazladır. Kahvaltılarda ve ara öğünlerde rahatlıkla tüketilebilir.

Dünyanın en iyi incirlerine sahip Aydın ilimizin Germencik ilçesi ve bu bölgeye bağlı Çarıklar beldesi dal kurusu incirinin hiç şüphesiz ana merkezleridir. Öte yandan İzmir’in Torbalı ilçesine bağlı Karaot Köyü’nü de bu listeye almak mümkündür. Bizler de Ege Pazarı olarak bu organik incirleri özenle toplar ve paketleriz. Hiçbir süreçte, tüm ürünlerimizde olduğu gibi dal kurusu incir içesine de kesinlikle ilave şeker veya farklı katkı maddeleri eklememekteyiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.